یکتاس یکتاس .

یکتاس

شیرینی کشمشی

طرز تهیه شیرینی کشمشی بدون فر

شیرینی کشمشی بدون فر یکی از روش های پخت این شیرینی ساده و خوشمزه است که برای کسانی که فر ندارند مناسب می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی کشمشی بدون فر در ادامه با سایت پانا مگ همراه باشید. پس از گذشت ۱۰ دقیقه دم کنی را از روی قابلمه بر می داریم و صبر می کنیم تا اطراف شیرینی ها طلایی شود، سپس سینی را از درون قابلمه خارج کرده و اجازه می دهیم شیرینی ها ختک شود. در این مرحله پودر شکر را به همراه روغن و وانیل داخل یک کاسه مناسب می ریزیم و با همزن برقی یا دستی به خوبی ترکیب می کنیم تا رنگ مواد کرمی شود. پس از اینکه مایه شیرینی یکدست شد، کشمش های پلویی را اضافه می کنیم و در حدی مخلوط می کنیم که کشمش ها به صورت یکدست درون مایه کیک پخش شوند.

در ادامه آرد را یک مرتبه الک می کنیم، سپس مجددا درون الک می ریزیم و این بار روی مواد درون کاسه الک می کرده و مواد را مخلوط می کنیم. در ادامه سینی را بر می گردانیم تا آردهای اضافی از سینی بریزند، سپس مایه شیرینی را درون قیف می ریزیم و روی سینی پایپ می کنیم. در این مرحله مقداری پودر قند روی شیرینی ها می پاشیم، سپس دم کنی را بر می داریم و سینی را درون قابلمه قرار می دهیم. برای تهیه شیرینی کشمشی بدون فر ابتدا یک قابلمه بزرگ را با شعله پخش کن روی حرارت بسیار ملایم قرار می دهیم. در ادامه دم کنی را روی قابلمه قرار داده و اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۱۰ دقیقه بپزند. در ادامه یک دم کنی تمیز روی درب قابلمه قرار می دهیم تا حرارت موجود در قابلمه خارج نشود.

هر تخم مرغ را یک دقیقه با مواد درون کاسه مخلوط می کنیم تا به خوبی یکدست شوند. در صورت نبود قیف، مایه شیرینی را با قاشق روی سینی می ریزیم.

طرز تهیه شیرینی کشمشی

در این مرحله آرد را با بکینگ پودر مخلوط می کنیم سپس دو مرتبه الک می کنیم تا کاملا نرم شود سپس کم کم به مواد داخل کاسه اضافه می کنیم و با یک قاشق مواد را هم می زنیم تا خمیر شیرینی شکل بگیرد و آرد نیز گلوله نشود. زمانی که اطراف شیرینی ها کمی طلایی شود، یعنی اماده هستند؛ نکته دیگر اینکه اگر می خواهید شیرینی کشمشی شما خشک شود و حالتی ترد و شکننده داشته باشد، باید شیرینی ها به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه درون فر قرار بگیرند. شیرینی کشمشی از شیرینی هایی محسوب می شود که مانند کیک یزدی به عنوان یک شیرینی مناسبتی شناخته می شود و به همین دلیل برای مناسبت های مذهبی برای پذیرایی استفاده می شو.

این شیرینی خوشمزه را به سلیقه خود می توانیم به صورت نرم یا خشک شده بپزیم، برای مشاهده آموزش طرز تهیه شیرینی کشمشی در ادامه با سایت نکته چی همراه باشید. در این مرحله کشمش ها را تمیز کرده سپس می شوییم و پس از اینکه آب اضافی شان خارج شد به کاسه حاوی مواد اضافه می کنیم و با دیگر مواد مخلوط می کنیم. توجه داشته باشید که شیرینی ها باید با فاصله از هم روی سینی فر قرار بگیرند چون بعد از ریختن روی سینی فر باز می شوند و جای بیشتری نیاز دارند. شیرینی کشمشی یکی از انواع شیرینی های سنتی ایرانی است که طرفداران بسیاری دارد و در مناسبت های خاص هم به صورت نذری میان مردم پخش می شود.

برای تهیه شیرینی خوشمزه کشمشی ابتدا باید کره و تخم مرغ را از ۳۰ دقیقه قبل تر از یخچال خارج کنیم تا با دمای آشپزخانه یکسان شوند. حالا فر را با حرارت ۱۶۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا گرم شود سپس کف سینی فر را چرب می کنیم یا اینکه یک ورق روغنی قرار می دهیم. در ادامه با همزن برقی حدود ۵ دقیقه مخلوط پودر قند و کره را هم می زنیم تا یکدست شوند و به مایعی سفید و کشدار تبدیل شود. در ادامه کره را که کاملا نرم شده است در یک کاسه مناسب و جادار می ریزیم ، سپس پودر قند را به ان اضافه می کنیم. این کار علاوه بر اینکه شیرینی کشمشی را خوشمزه تر می کند باعث می شود که شیرینی مجلسی تر نیز داشته باشید.

 

طرز تهیه شیرینی کشمشی با پیمانه

شیرینی کشمشی یکی از معروف ترین شیرینی های ایرانی است که در مناسبت های خاص مذهبی برای پذیرایی استفاده می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی کشمشی با پیمانه در ادامه با سایت پانا مگ همراه باشید. در این مرحله کره یا روغن جامد هم دمای میحط را به همراه پودر قند و وانیل الک شده داخل یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس با دور تند همزن به مدت ۳ دقیقه مخلوط می کنیم تا بافت مواد کشدار و رنگشان سفید شود. در این مرحله آرد و بکینگ پودر را با هم ترکیب می کنیم تا یکدست شوند، سپس روی مواد درون کاسه الک می کنیم و با قاشق یا لیسک به آرامی مواد را مخلوط می کنیم تا مایه شیرینی کاملا یکدست و منسجم شود.

حالا مایه شیرینی را درون قیف می ریزیم و روی کاغذ روغنی پایپ می کنیم، یا اینکه در صورت در دسترس نبودن قیف، با قاشق روی کاغذ روغنی می ریزیم. حالا تخم مرغ های هم دمای محیط را یک به یک به کاسه اضافه می کنیم و هر کدام را به مدت ۳۰ ثانیه با دیگر مواد مخلوط می کنیم تا یکدست شوند. برای تهیه شیرینی کشمشی به روش بازاری ابتدا کشمش ها را با آب سرد می شوییم، سپس درون آبکش قرار می دهیم تا آب اضافی شان خارج شود. زمانی که اطراف شیرینی ها طلایی شود، می توانیم سینی فر را خارج کنیم و اجازه دهیم شیرینی ها خنک شوند. در این مرحله سینی فر را درون فر قرار می دهیم و اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۱۲ تا ۱۵ دقیقه بپزند.

در همین حین کف سینی فر را با کاغذ روغنی پوشش می دهیم و کاغذ روغنی را نیز با کمی روغن چرب می کنیم. حالا فر را با دمای ۱۷۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم و اجازه می دهیم به خوبی گرم شود. باید بین خمیر های شیرینی فاصله بگذاریم تا زمانی که باز شدند به هم نچسبند. برای سرعت بخشیدن به کار می توانیم کشمش ها را با دستمال خشک کنیم.

طرز تهیه شیرینی کشمشی خانگی

در این مرحله ۱ قاشق غذاخوری از آرد را کنار می گذاریم، سپس باقیمانده آرد را روی مواد داخل کاسه الک می کنیم و با لیسک مواد را مخلوط می کنیم تا یکدست شوند، سپس با دور کند همزن کمی مخلوط می کنیم تا به خوبی مخلوط شوند. شیرینی کشمشی از شیرینی های سنتی و قدیمی ایرانی است که معمولا برای پذیرایی های شلوغ استفاده می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی کشمشی در ادامه با سایت در نهایت همراه باشید. برای تهیه شیرینی کشمشی خانگی ابتدا کره را به همراه پودر قند داخل یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس به مدت ۵ دقیقه با دور تند همزن مخلوط می کنیم تا رنگ مواد کرمی شود، سپس یکی از تخم مرغ ها را اضافه می کنیم.

حالا مواد را به مدت یک دقیقه دیگر ترکیب می کنیم تا یکدست شوند، سپس تخم مرغ باقیمانده را به همراه وانیل به کاسه می افزاییم و مجددا یک دقیقه دیگر مواد را با همزن مخلوط می کنیم تا کاملا ترکیب شوند. در پایان سینی فر را از داخل فر خارج کرده یا تابه را از روی حرارت کنار می گذاریم تا شیرینی ها خنک شوند، سپس در ظرف مورد نظرمان می چینیم و سرو می کنیم. حالا مایه شیرینی را با قیف روی کاغذ روغنی پایپ می کنیم، سپس واشر پلاستیکی تابه را خارج می کنیم و درب آنرا می بندیم. در ادامه پس از اینکه تمام مایه شیرینی را آماده کردیم، سینی فر را در طبقه وسط فر قرار می دهیم تا شیرینی ها بپزند.

در ادامه کشمش ها را با ۱ قاشق غذاخوری آرد ترکیب می کنیم، سپس به مایه شیرینی اضافه می کنیم. در ادامه روی حرارت ملایم شعله پخش کن قرار داده، سپس تابه را روی شعله پخش کن قرار می دهیم. در این مرحله مایه شیرینی را درون قیف با ماسوله ساده می ریزیم و روی سینی فر پایپ می زنیم. در صورتی که فر نداشته باشیم می توانیم این شیرینی را درون تابه نیر درست کنیم. اگر کاغذ روغنی نداشتیم، با روغن سینی را چرب می کنیم، سپس آرد پاشی می کنیم. حالا به آرامی با لیسک مخلوط می کنیم تا کشمش در تمام مایه شیرینی پخش شود. حالا فر را با دمای ۱۶۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا به خوبی گرم شود. برای این منظور درون تابه دو طرف دو لایه کاغذ روغنی قرار می دهیم.

 

طرز تهیه شیرینی کشمشی بدون فر

در این مرحله قابلمه مورد نظرمان را انتخاب می کنیم و سه پایه را داخل آن قرار می دهیم تا از راحت جا شدن آن داخل قابلمه مطمئن شویم و تا کمتر از یک بند انگشت آب داخل قابلمه می ریزیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا گرم شود. در این مرحله تخم مرغ ها را یکی یکی داخل پیاله ای می شکنیم و در صورت سالم بودن بعد از گذشت 7 دقیقه همزدن به مواد اضافه می کنیم و با دور متوسط هم می زنیم،همین طور بلافاصله وانیل مایع را نیز به مواد می افزاییم. برای تهیه شیرینی کشمشی درون قابلمه ابتدا پودر قند را داخل کاسه ای می ریزیم و روغن را به آن اضافه می کنیم و با دور متوسط همزن برقی به مدت 7 الی 8 دقیقه آن ها را هم می زنیم تا پوک شوند.

البته با این روش می توانیم تمام کیک ها و شیرینی هایی که نیاز به فر دارند را بدون فر درست کنیم، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در ادامه با سایت آموزشی و فرهنگی چی شی همراه باشید. این آموزش را آماده کرده ایم تا کسانی که در منزل فر ندارند هم بتوانند به راحتی این شیرینی خوشمزه را با استفاده از فر دست ساز در قابلمه روی گاز درست کنند. در این مرحله کف یک سینی مناسب که داخل قابلمه جا شود کاغذ روغنی قرار می دهیم و با قیف ساده روی کاغذ روغنی با کمی فاصله به صورت دایره قیف می زنیم. سپس سینی را روی آن قرار می دهیم و درب قابلمه را می گذاریم و اجازه می دهیم تا با حرارت بسیار ملایم به مدت 20 دقیقه شیرینی ها بپزند.

در ادامه کشمش ها را به خمیر اضافه می کنیم و با لیسک به صورت دورانی داخل خمیر مخلوط می کنیم و بعد خمیر را داخل قیف می ریزیم. در مرحله آخر که آرد را اضافه می کنیم با دور کند فقط چند ثانیه در حد مخلوط شدن با مواد هم می زنیم تا یکدست شوند. این از متعارف ترین روش های پخت شیرینی کشمشی استفاده از فر است که خیلی راحت و سریع این شیرینی آماده می شود. بعد ماست شیرین را به مواد اضافه می کنیم و به مدت 1 دقیقه با دور متوسط مواد را می زنیم تا با هم یکدست شوند. البته خیلی از افراد در منزل فر یا توستر ندارند و تمایل دارند این شیرینی خوشمزه را در منزل درست کنند. شیرینی کشمشی یکی از انواع شیرینی های بسیار محبوب ایرانی است که با روش های متنوعی تهیه می شود.

 

طرز تهیه شیرینی کشمشی

اگر تمایل دارید شیرینی کشمشی شما خشک باشد باید آرد شیرینی را کمی بیشتر بگیرید ، ضمن اینکه برای خارج کردن شیرینی ها از فر ، اجازه دهید اطراف شیرینی ها قهوه ای شود سپس آنها را از فر خارج کنید تا خشک شوند. در این مرحله آرد را دو مرتبه الک می کنیم، سپس کم کم به دیگر مواد اضافه می کنیم و در حین اضافه کردن آرد مواد را با دور کم همزن مخلوط می کنیم. پس از اینکه تمام خمیر را به صورت مرتب روی کاغذ روغنی قرار دادیم سینی را به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه در فر قرار می دهیم تا شیرینی ها آماده شوند. در ادامه یک کاسه بزرگ انتخاب می کنیم و کره را به همراه پودر قند و اسانس وانیل به کاسه اضافه می کنیم و خوب مخلوط می کنیم تا یکدست شوند.

به دلیل اینکه شیرینی کشمشمی از شیرینی هایی محسوب می شود که به کف سینی فر می چسبد توصیه می شود که از کاغذ روغنی استفاده شود. بهتر است فر را از ۱۵ دقیقه قبل با حرارت ۱۶۰ درجه سانتیگراد روشن کنیم تا زمان آماده شدن خمیر شیرینی معطل گرم شدن فر نشویم. چون شیرینی کشمشی حالتی شکننده دارد و ممکن است خرد شود، صبر کنید تا شیرینی ها خنک شوند سپس اقدام به جمع کردن آنها کنید. وقتی مایه شیرینی را داخل سینی قیف بزنیم کمی برجسته است و به مرور زمان خودش پخش می شود و نیز نیست خودتان آنرا تخت کنید. پس از اینکه کار مخلوط کردن مواد به پایان رسید تخم مرغ را اضافه می کنیم و مجددا مواد را مخلوط می کنیم تا یکدست شوند.

اما اگر می خواهید شیرینی کشمشی شما نرم باشد دستور بالا را به همراه اندازه های داده شده بدون کم و کاست انجام دهید. اگر کاغذ روغنی در دسترس ندارید کافیست با روغن جدا کننده کیک سینی فر را چرب کنید تا شیرینی ها به سینی فر نچسبندند. شیرینی کشمشی یکی از انواع شیرینی ها بسیار پر طرفدار ایرانی است که مانند انواع کیک به همراه چای سرو می شود. برای این منظور کشمش ها را تمیز می کنیم و اضافات شان را جدا می کنیم سپس به مدت ۲۰ دقیقه در آب سرد می خیسانیم. پس از اینکه آرد با دیگر مواد یکدست شد و مایه شیرینی آماده شد باید کشمش پلویی را به خمیر شیرینی اضافه کنیم. مخلوط کردن مخلوط کره ، پودر قند و اسانس وانیل را باید در حدی ادامه دهیم که خمیری کرم رنگ به دست بیاید.

 

فوت و فن‌هایی که قنادها می‌دانند؛ طرز تهیه شیرینی کشمشی خوشمزه و خانگی

آن ماجرای اول مطلب و تواضع شیرینی کشمشی را که یادتان هست؛ خب راستش ما بعد از نوشتن طرز تهیه شیرینی کشمشی مرحله به مرحله و طرز تهیه شیرینی کشمشی زعفرانی و… یکی دو مورد دیگر هم به لیست خوبی‌های شیرینی کشمشی اضافه کردیم. می‌بینیم که شاهان هخامنشی هر وقت هوس می‌کردند از کاخ تابستانی به کاخ زمستانی بروند؛ به آشپز دربار دستور می‌دادند برای خوشامدگویی به کاروان‌ها دست به کار شود و شیرینی بپزد. یکی‌اش این‌که آماده کردن این شیرینی از آن‌چیزی که در فیلم طرز تهیه شیرینی کشمشی دیدیم، خیلی آسان‌تر بود و با رعایت یکی دو نکته‌ی ساده می‌شد به یک شیرینی عالی رسید.

بعد درست مثل کسی‌که به فروشگاه رفته با یک لیست ازمواد اولیه دور آشپزخانه می‌گردیم که ناگهان (نترسید اتفاق خاصی نمی‌افتد، ناگهان را گفتیم که تعلیق ماجرا حفظ بشود. شیرینی‌های کشمشی را از مایکروفر بیرون بیاورید و همین‌طور که دارید به روح تکنولوژی درود می‌فرستید مشغول نوش‌جان کردن ترکیب هنری خوشمزه‌تان بشوید. هم راحت است هم خوشمزه! در این مقاله از سایت اسنوا به سراغ طرز تهیه شیرینی کشمشی رفته‌ایم تا با دستور پخت این شیرینی ساده و خوشمزه آشنا شویم. به هر حال ما از طرف بچه‌های اسنوا از این عزیز ناشناس تشکر می‌کنیم، چون شیرینی کشمشی حداقل در بین ده اختراع خوشمزه‌ی بشر قرار می‌گیرد.

بعد از ده دقیقه تجربه‌ی شیرینی پختن‌تان با موفقیت تمام شده‌است و شیرینی کشمشی‌های گرم و خوشمزه از درون فر برایتان دست تکان می‌دهند. حالا بعد از دیدن آن همه فیلم طرز تهیه شیرینی کشمشی باید بی‌خیال پختن شیرینی مورد علاقه‌مان بشویم؟ معلوم است که نه! پس چه کار کنیم؟. راستی در شهر شما هم شیرینی کشمشی مثل این‌جا محبوب هست؟ از رازهای محبوبیت این شیرینی در شهرتان و دستور پختش برایمان بگویید. فوت کوزه‌گری: قبل از پخت شیرینی خوب است که آرد و وانیل را با هم مخلوط کنید و بعد الکشان کنید تا آرد یک‌دستی داشته‌باشید. شیرینی کشمشی‌های‌ خوشمزه شما بعد از پانزده دقیقه حاضر هستند و آمده‌اند تا مدال قنادباشی مهربان را به شما تقدیم کنند.

 

طرز تهیه شیرینی کشمشی بدون فر

در ضمن باید توجه داشته باشید موادی را که استفاده می کنید هم دمای محیط باشند سپس روغن و پودر قند را برای مدت زمان ۴۵ دقیقه هم بزنید تا پوک و سفید رنگ شود سپس تخم مرغ ها را دانه دانه شکسته و به آنها اضافه کنید. قبل از شروع پخت شیرینی گاز را روشن کنید و در کمترین درجه قرار دهید شعله پخش کن را روی اجاق گذاشته و ماهیتابه را بر روی آن قرار دهید تا مانند فرگاز آن را پیش گرم نمایید تقریباً برای ۱۵ دقیقه. اگر میخواهید شیرینی ترد داشته باشید، می‌توانید مقداری پودر قند بر روی آنها بپاشید، سپس درب ماهیتابه را ببندید و روی شعله پخش کن برای مدت زمان ۱۵ دقیقه با حرارت خیلی خیلی کم قرار دهید.

مواد را در حد مخلوط شدن هم بزنید سپس وانیل را اضافه کنید دوباره مواد را هم بزنید و پس از آن مادر را اضافه کرده و در حد مخلوط شدن و یکدست شدن مایه شیرینی مواد را با هم مخلوط نمایید. حالا نوبت اضافه کردن آرد می‌باشد، مواد را با دست مخلوط کنید و با نوک انگشتان دست خمیر را ورز دهید،از ورز دادن زیاد خمیر خودداری کنید تا به روغن نیوفتد. روغن مایع به هیچ عنوان قابل استفاده نمی باشد برای پخت این شیرینی از کره هم می توانید استفاده کنید اما طعم کره مزه شیرینی شما را عوض می کند. برای مشاهده آموزش آشپزی کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی کشمشی بدون فر در ادامه با سایت آموزشی های پاتوق همراه باشید.

کف ماهیتابه پیش گرم شده را با کاغذ روغنی بپوشانید و خمیر را با فاصله های مناسب درون ماهیتابه و بر روی کاغذ روغنی قیف بزنید. دستور پخت شیرینی خانگی خوشمزه بسیار ساده که میتوانید آن را درون ماهیتابه و یا فر تهیه کنید. اگر میخواهید شیرینی جدید درون ماهیتابه قرار دهید باید کاغذ روغنی را هم عوض کنید. هنگامی که زیر شیرینی ها طلایی رنگ شد آنها را از درون ماهیتابه خارج کنید. به جای روغن صاف قنادی می‌توانید از روغن جامد پخت و پز استفاده کنید. حالا کشمش ها را با خمیر مخلوط کنیم و خمیر را درون قیف ساده بریزید. مدت زمان مورد نیاز برای پخت شیرینی تقریباً ۱۵ دقیقه می‌باشد.

منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ بهمن ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۵۵:۴۲ توسط:ستار یکتا موضوع: نظرات (0)

پاک کردن لکه چربی از روی لباس

از بین بردن لکه چربی روی پارچه حریر

این روزها کارشناسان خشک‌شویی آنلاین، سفارش‌های شما را در محل تحویل می‌گیرند، در پاک کردن لکه چربی و انواع لکه‌ها شما را راهنمایی می‌کنند و در نهایت لباس و پارچه حریر را بدون هیچ‌گونه لکه‌ و تمیزتر از همیشه در محل با سرعت و کیفیت بالا تحویل می‌دهند. بسیاری از مواقع در رستوران هستیم و لکه چربی غذا روی لباس حریر یا شال و روسری ایجاد می‌شود، به نظر شما چگونه می‌توان در مکانی به غیر از خانه لکه روغن را پاک کرد تا خشک و ماندگار نشود؟ بهترین روش پاک کردن لکه روغن از روی لباس حریر، استفاده از نمک است. سرکه سفید یک پاک‌کننده مناسب برای لباس حریر است، چرا که نه‌تنها به کم‌رنگ‌تر شدن لکه چربی کمک می‌کند، بلکه لباستان تمیز می‌شود و برخلاف بسیار از مواد شوینده شیمیایی، شما هیچ‌گونه حساسیت پوستی تجربه نخواهید کرد.

با این حال پیش از اقدام به هرگونه روشی به منظور از بین بردن لکه چربی، بهتر است بدانید که بافت پارچه و لباس حریر و توری بسیار نازک و لطیف است و ممکن است هرگونه اشتباه منجر به پاره یا نخ‌کش شدن لباس شود. همچنین شما می‌توانید از مقداری مایع ظرف‌شویی نیز استفاده کنید و آن را به ترکیب جوش شیرین اضافه نمایید تا مراحل پاک کردن لکه چربی کهنه و تازه را به درستی انجام دهید. توصیه می‌کنیم در صورتی که در تمیز کردن لکه چربی از روی لباس حریر تردید دارید، بهتر است به منظور حفاظت از پارچه حریر، آن را به یک خشک‌شویی ماهر و معتبر بسپارید. از این رو مقداری نمک را با کمی مایع ظرف‌شویی ترکیب کنید و این ترکیب را روی لکه روغن لباس حریر قرار دهید تا لکه کهنه چربی جذب نمک و مایع ظرف‌شویی گردد.

اهمیتی ندارد که چربی لباس حریر شما روغن غذا، روغن گریس، کره یا حتی رنگ روغن باشد، چرا که مایع ظرف‌شویی یک پاک‌کننده قوی برای لکه چربی و روغن است. توصیه می‌کنیم به منظور پاک کردن لکه چربی پارچه حریر از آفتاب استفاده نکنید و آن را با یکی از روش‌های ساده و پاک‌کننده‌های بالا پاک‌کنید. همچنین صاف پهن کردن لباس حریر باعث می‌شود که لباس صاف خشک شود و نیازی به اتو نداشته باشد، چرا که اتو نیز یکی از دشمنان اصلی لباس حریر است. در صورتی که اثری از لکه چربی روی لباس حریر باقی نماند، می‌توانید آن را به روش معمول با آب و مواد شوینده ملایم و با دست بشویید. همچنین در صورتی که لکه پاک شد و لباس حریر را شستید، آن را زیر آفتاب خشک نکنید، چرا که آفتاب به پارچه حریر آسیب می‌رساند.

 

از بین بردن لکه چربی قدیمی لباس

بسیاری از کارشناسان خشکشویی تجربه بسیاری در پاک کردن انواع لکه لباس‌ دارند، از این رو شما می‌توانید در زمان و هزینه‌‌های خود به طور قابل توجهی صرفه‌جویی کنید و به جای وداع با لباس دلخواه‌تان، آن را نجات دهید. به بیان دیگر آیا راه حلی برای پاک کردن لکه قدیمی از روی لباس نیست و باید از تمیز شدن لباس ناامید شویم؟ خبر خوب اینکه لکه‌های قدیمی نیز ممکن است پاک شوند، اما پاک کردن آن‌ها نیاز به زمان، تجربه و تلاش بیشتری دارد. اما به نظر شما آیا برای پاک کردن لکه چربی کهنه امیدی نیست و لکه چربی همیشه روی لباس ثابت باقی می‌ماند؟  از این رو در این مقاله سعی کردیم از بین بردن لکه چربی قدیمی لباس را به شما آموزش دهیم تا لباس خود را حفظ کنید.

بسیاری از کارشناسان خشکشویی بر این باورند که اگر می‌خواهید لکه‌ای به سادگی از روی لباس یا پارچه پاک شود، باید سریع برای پاک کردن آن اقدامات لازم را انجام دهید. از این جهت پس از ثبت سفارش، کارشناسان خشکشویی لباس را از درب محل تحویل می‌گیرند، و لباس تمیز و بدون لکه را در زمان کوتاه با بهترین کیفیت به شما تحویل می‌دهند. معمولا لکه چربی دیرتر از لکه‌های دیگر پاک می‌شود و بسیاری بر این باورند که برای تمیز کردن لکه چربی باید اقدامات لازم را به سرعت انجام دهید تا لکه خشک نشود. در صورتی که لکه روی لباس را نمی‌شناسید یا در پاک کردن آن تردید دارید یا روش پاک کردن صحیح لکه لباس را نمی‌دانید، هرگز برای پاک کردن آن اقدام نکنید.

در صورتی که می‌خواهید در خانه لکه روغن کهنه را از روی لباس‌تان پاک کنید به وسایل ساده‌ای نیاز دارید که در هر خانه‌ای به راحتی پیدا می‌شود. توصیه می‌کنیم اگر لکه را نمی‌شناسید یا روش‌های پاک کردن آن را نمی‌دانید، حتما لباس را به یک خشکشویی قابل اعتماد بسپارید. همچنین شما به مقداری مایع ظرفشویی و جوش شیرین نیاز دارید تا لکه روغن را به سادگی از روی لباس‌تان پاک کنید. چرا که ممکن است هر گونه اشتباه باعث ماندگاری لکه روی لباس و در نتیجه وداع با لباس مورد علاقه‌تان شود. در غیر این صورت ممکن است کارشناسان خشکشویی نیز نتوانند لکه روی لباس شما را پاک کنند. در صورتی که زمان کافی ندارید، می‌توانید لباس‌تان را به یک خشکشویی آنلاین بسپارید.

 

آموزش تصویری پاک کردن لکه روغن | از بین بردن لکه چربی قدیمی

از آنجا که گرمای خشک کن ماشین لباسشویی روغن باقی مانده را به عمق تار و پود نفوذ می دهد و باعث تغییر رنگ پارچه می‌شود، استفاده از یک پاک کننده آنزیم دار قبل از شستشوی مجدد می‌تواند به از بین بردن لکه روغن بدون تغییر رنگ پارچه کمک کند. از آنجا که لکه‌های چربی روی لباس‌های مرطوب به سختی قابل مشاهده هستند، توصیه می‌شود تا خشک شدن پارچه منتظر بمانید و در صورت مشاهده لکه، شستشو با صابون یا مایع ظرفشویی را در آب گرم تکرار کنید. برای از بین بردن لکه چربی روی لباس، استفاده از گچ را نیز پیشنهاد می‌شود، اما این زمانی موثر است که لکه‌ها کوچک باشند و یا به صورت عمقی به بافت پارچه نفوذ نکرده باشند.

اگر به دنبال روش‌های آسان و کم دردسر برای از بین بردن لکه‌های چربی و روغن از روی پارچه یا لباس‌های خود هستید توصیه می‌کنیم مقاله زیر را از دست ندهید. برای این منظور باید دستمال یا حوله کاغذی را روی لکه پارچه قرار دهید تا روغن به خوبی جذب آن شود و از پخش شدن چربی به قسمت‌های دیگر پارچه جلوگیری شود. آنچه در نهایت اتفاق می‌افتد این است که آب تمام سطح پارچه و اطراف روغن را می‌پوشاند و دیگر نمی‌توان به راحتی به لکه روغنی و چربی دسترسی پیدا کرد. از آنجا که الیاف مصنوعی روز به روز محبوب‌تر می‌شوند، هنگام نظافت منزل و شستشوی لباس‌ها ممکن است بیشتر با این لکه‌های مزاحم برخورد کنید.

استفاده از جوش شیرین برای شستشوی لباس‌های حجیم و سنگین مانند کت، کاپشن یا دیگر لوازم پارچه‌ای خانه مانند انواع مبلمان توصیه می‌شود. برای حذف لکه روغن کوچک روی لباس و یا  از بین بردن لکه چربی روی پارچه حریر که در هنگام آشپزی ایجاد شده، می‌توانید به صورت زیر عمل کنید:. اینکه چگونه لکه روغن قدیمی را از روی لباس پاک کنیم؟ سوالی است که پاسخ دادن به آن می تواند نگرانی شما را در این زمینه برطرف کنند. برای این منظور چند قطره مایع ظرفشویی را روی لکه بمالید و بگذارید برای پنج دقیقه روی آن بماند تا محل آلوده به خوبی خیس بخورد. تا زمانی که پارچه خشک است تمیز کردن آن آسان است، زیرا در صورتی که پارچه خیس و مرطوب باشد روغن و آب با هم ترکیب نمی‌شوند.

 

پاک کردن لکه روغن و چربی از روی لباس، مبل و فرش

مایع ظرفشویی اساسا برای پاک کردن چربی طراحی شده است، بنابراین چه چیزی مانع از آن خواهد شد که همان کاری را که با بشقاب شام‌تان می‌کند، با پیراهن‌تان انجام دهد؟ هیج چیز! کافی است مقداری از مایع ظرفشویی را روی لکه ریخته و صبر کنید تا به درون بافت پارچه نفوذ کند. آیا تاکنون توجه کرده‌ اید که چگونه فست‌فودهای چرب بلافاصله روی کاغذی که درون آن پیچیده‌شده ‌اند ردی از چربی به جا می‌گذارند؟ این ترفند از همان روند استفاده می‌کند، اما به صورت معکوس. ما لباس‌های خود را با آب می‌شوییم، و از آنجا که چربی ماده‌ای آب‌گریز است، به‌این معنی که مولکول‌های چربی با مولکو‌ل‌های آب پیوندی شکل نمی‌دهند، تمیز کردن لکه چربی با آب دشوار است.

در برخورد با لکه‌های کوچک، ممکن است بتوانید به‌سادگی لکه چربی و روغن را با یک تکه پارچه جذب کنید، اما در مورد لکه‌های بزرگتر شاید بهتر باشد از یک پودر جاذب برای جذب روغن کمک بگیرید. فراموش نکنید که چربی و روغن، چرب و روغنی هستند و باید تلاش کنیم پیش از شروع فرآیند پاک کردن لکه روغن، تا جای ممکن چربی و روغن را از بافت موردنظر جدا کنیم تا شستشو آسان‌تر شود. هرچند مشکل اصلی این است که پس از پاک کردن لکه چربی، چگونه باقیمانده دبلیو دی ۴۰ را از روی پارچه پاک کنیم، چرا که گاهی اوقات این ماده ردی از خود را روی پارچه باقی می‌گذارد. گزینه‌های زیادی وجود دارند، و ممکن همین حالا چیزهای به‌دردبخوری در خانه داشته باشید که برای این کار مناسب باشند (بیکینگ پودر و پودر تالک گزینه‌های بسیار خوبی هستند).

به‌یاد داشته باشید، هنگامی که یه لکه چربی ایجاد می‌شود، اولین کاری که باید انجام دهید استفاده از یک دستمال توالت یا دستمال کاغذی برای جذب کردن روغن تا جای ممکن است. دلیل اینکه لکه چربی و روغن اینقدر بدنام است در این واقعیت نهفته است که چربی و لباس با هم ترکیب نمی‌شوند، یا به بیان بهتر، چربی و آب با هم ترکیب نمی‌شوند. اگر هنگام غذا خوردن لباس‌تان به لکه چربی آلوده شد، لکه را با نمک بپوشانید (نمک مانند بیکینگ پودر به جذب و جدا کردن لکه چربی از روی پارچه کمک می‌کند). حتی اگر زمان طلاییِ اولیه را از دست داده باشید و لکه روی پارچه تثبیت شده باشد، هنوز هم می‌توانید با مقداری تلاش، لباس، مبل یا فرش خود را نجات دهید.

 

پاک کردن لکه روغن از لباس با روش های کاربردی

صابون چوب اغلب برای تمیز کردن سطوح چرب کابینت ها به کار می رود اما برای پاک کردن لکه روغنی از لباس نیز موثر است و می توان لکه را به مدت ده دقیقه داخل این محلول قرار داد و سپس آن را با روش ها معمولی بشویید و شاهد پاک شدن کامل لکه روغنی و چربی از روی لباس ها باشید. برای پاک کردن لکه روغنی از لباس و پارچه روش های متعددی وجود دارد اما ما در این مطلب قصد داریم موثرترین و کاربردی ترین روش ها را معرفی نماییم تا با یادگیری آنها بتوانید هرگونه لکه روغنی یا آغشته به کره را به راحتی و با وسایل موجود در منزل از بین ببرید. در این روش برای پاک کردن لکه مقداری مایع ظرفشویی را روی لکه ریخته و برای نفوذ بیشتر آن به پارچه حدود ده تا پانزده دقیقه با مسواک روی لکه بکشید تا لکه از بین برود سپس لباس را با کمک ماشین لباسشویی و با آب گرم و پودر شستشو بشویید.

علاوه بر موارد ذکر شده اسپری مو، ژل آلوئه ورا، شامپوهای مخصوص موی چرب و شستشوی لباس با آب گرم نیز به دیگر روش های پیشنهادی می باشد که با کمک هر یک از این راهکارها می توانید لباس های آغشته به لکه های چربی را تمیز کنید. سپس لباس را که روی سطح صافی قرار دارد به مدت دوازده ساعت تکان نمی دهند و بعد از گذشت این زمان پودر بچه را که مطمئنا تغییر رنگ داده است را برداشته و لباس را با آب گرم شستشو می دهند. در نظر داشته باشید که استفاده از این روش فقط برای پاک کردن لکه های روغنی می باشد که تنها چند ساعتی است که بر روی لباس مورد نظر ریخته شده است و برای لکه های قدیمی چربی موثر نیست.

بدین منظور می توان از الکل سفید و یا از محلول هایی که ماده اصلی آن الکل است مثل ماده ضدعفونی کننده دست استفاده کرد و از این طریق لکه روغنی موجود بر روی لباس را پاک نمود. اما نگران نباشید، در ادامه راهکارهایی را مشاهده می فرمایید که با به کارگیری آنها می توان به راحتی و سادگی هرگونه لکه روغن و چربی را از روی لباس ها پاک نمایید. استفاده از پودر بچه، روشی جالب و امتحان شده است که در آن اغلب با مقداری پودر بچه سطح لکه را به طور کامل می پوشانند به گونه ایی که اثری از لکه دیده نشود. طریقه استفاده از نوشابه به این صورت است که قسمت آغشته به چربی را به مدت یک الی دو ساعت در داخل ظرف حاوی نوشابه بخیسانید و بعد آن را شستشو دهید.

 

پاک کردن لکه روغن موتور و گریس از روی لباس ؛ چگونه ؟

بدیهی است که مقابله با لکه ای که روی سطح است و به تازگی ایجاد شده بسیار آسان تر است؛ بنابراین سریع عمل کنید اما فراموش نکنید – بافت پارچه های ظریف به راحتی متاثر از حلالها جدا می شوند. هنگام کار بر روی ماشین یا سایر تجهیزات و حتی هنگام سوار شدن بر اتوبوس یا اتومبیل، لکه های مزاحم روغن موتور یا مواد چرب مانند گریس به راحتی می توانند روی لباس های شما مالیده شوند. تلاش برای پاک کردن لکه روغن موتور با استفاده از مواد شوینده سنتی می تواند احساس ناامیدی در شما ایجاد کند زیرا لکه های قابل توجه روغن حتی پس از شستن روی لباس شما باقی می مانند. گاهی اوقات 2-3 دقیقه کافی است تا لباس دوباره تمیز شود و در خرید لباس های جدید صرفه جویی کنید! توصیه های داده شده را دنبال کنید و سعید کنید لباس های لکه دار خود را خراب نکنید.

برس به پاک کردن لکه چرب از پارچه کمک می کند اما اول از همه باید از یک حلال استفاده کنید؛ سپس مقداری مواد شوینده را روی لکه بریزید و آن را با آب بشویید. خانم های خانه دار باتجربه ادعا می کنند که می توانید از شر هر لکه تازه ای خلاص شوند! بنابراین توصیه می کنیم از به کار بردن روش های متفرقه خودداری کنید. پس از آن، می توانید با شستن لباس در ماشین لباسشویی در بالاترین درجه حرارت مجاز (طبق دستورالعمل های مربوط به برچسب مراقبت از پارچه) آنها را پاک کنید. جین پارچه ای است که بیشتر از همه دچار لکه های روغن موتور می شود زیرا شلوار جین مورد علاقه زنان و مردان است و در همه جا پوشیده می شود.

سپس آن را با استفاده از حوله یا پارچه از روی لباس پاک کرده و لباس را با مواد شوینده لباس شستشو دهید. در فروشگاه ها نیز می توانید اسپری مخصوص خنثی سازی لکه های روغن مانند اسپری زنگ بر WD40 را پیدا کنید. لکه های روغن موتور روی پارچه می توانند به صورت سطحی قرا بگیرند و یا داخل به داخل آن نفوذ کنند. فراموش نکنید که سقز رایحه ای غیرمعمول و ماندگار دارد؛ بنابراین شلوار را خیلی خوب شستشو دهید. به یاد داشته باشید که تکنیک داده شده زمانی که لکه همچنان چسبناک باشد بهترین عملکرد را دارد. برای فهمیدن روش های پاک کردن لکه روغن موتور و گریس از روی لباس همراه بازرگانی البرز باشید.

 

از بین بردن لکه چربی از روی لباس برای همیشه فقط در ۱۰ دقیقه

حالا همین اسپری را برای از بین بردن لکه چربی از روی لباس استفاده کنید تا بدانید معجره واقعی چیست! همه منطقه لک شده را اسپری پاشیده و بعد از نیم ساعت لباس را در لیاسشویی بشویید. البته برای خشک نشدن موی سرتان حتما از ماسک آب برنج استفاده کنید! بگذریم!!! می توانید از هر شامپویی که در منزل دارید برای تمیز کردن لباس های چرب شده استفاده کنید. چربی ها همه جا هستند در مواد غذایی، سس ها، شیرینی ها و …هر چقدر همه که مراعات کنید باز هم یکی دو قطره از غذا لباس تان را چرب و چیلی می کند. برای تمیز کردن لکه چربی از روی لباس می توانید پودر بچه، پودر تالک و نشاسته ذرت را هم به همین ترتیب استفاده کنید.

این خمیر را روی لکه چربی لباس بمالید و بعد از خشک شدن خمیر با کمک مسواک خمیر را از لباس جدا کنید. خمیری از آب و جوش شیرین همان ماده ای است که سخت ترین لکه های چربی را هم از روی لباس پاک می کند. آیا راه های دیگری برای از بین بردن لکه چربی از روی لباس می شناسید؟ با ما در میان بگذارید. از مایع ظرفشویی و آب داغ هم می توانید برای پاک کردن لکه چربی از روی لباس استفاده کنید. پس از شستشوی کامل و خشک کردن در هوای لباس، هیچ اثری از لکه چربی روی لباس نمی بینید. چند قطره شامپو را روی لکه چربی ریخته و با انگشتان شامپو را خوب روی لکه مالش دهید. کابوس پاک کردن چربی از روی لباس کودکان حتی در خواب هم مادران را رها نمی کند.

خشکش دن لباس در هوای آزاد هم باقی مانده لکه چربی از روی لباس را پاک می کند. بعد از حدود ۲۰ دقیقه می توانید لباس را شستشو داده و در آفتاب خشک کنید. کمی نوشابه گازدار را روی بکه چربی لباس ریخته و حدود دو ساعت صبر کنید. گچ یا پودر گچ سفید را روی محل لک چربی بمالید تا همه چربی جذب گچ شود. از بین بردن لکه چربی از روی لباس برای مادران یک مشکل همیشگی است. اسپری مو برای از بین بردن لکه لاک ناخن از روی لباس معجزه می کند. پس از اینکه نوشابه جذب پارچه لباس شد می توانید لباس را بشویید.

منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ بهمن ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۴۷:۱۲ توسط:ستار یکتا موضوع: نظرات (0)

پاک کردن لکه خردل

اطلاعات تخصصی در زمینه خرید کهنه شور

این مقاله در ادامه ی مقالات لکه های ژل و چگونگی حذف آن از روی لباس، فرش و اثاثه یا لوازم داخلی، پاک کردن لکه های انار، لکه های نوشابه و چگونگی حذف آن از روی لباس، فرش و اثاثه یا لوازم داخلی، پاک کردن لکه های کره، حذف لکه های براق و 10 شوینده لباسشویی برتر سال 2020 ارائه گردیده است. برای از بین بردن لکه های خردل از مبلمان و اثاثه یا لوازم داخلی خودرو ، از همان راه حل ها و تکنیک های تمیز کردن فرش استفاده کنید. این مقاله توسط مری مارلو لورت (Mary Marlowe Leverette 2018)  در تاریخ 16/01/2019 نوشته شده و توسط تیم حرفه ای مینی واش سنتر ترجمه گردیده است. رنگدانه زرد در واقع می تواند به رنگ الیاف آسیب بزند بنابراین مهم است که به حذف لکه در اسرع وقت اقدام کنیم.

در این مقاله سعی داریم روش هایی برای پاک کردن لکه های خردل از روی لباس و فرش و اثاث خانه ارائه دهیم. لکه های خردل ناشی از رنگدانه زرد موجود در دانه های خردل است که  بیشتر به خردل تجاری اضافه می شود. مهم نیست که چه خردلی را دوست دارید  زرد، قهوه ای، تند یا شیرین، از بین بردن این لکه ها دشوار است. علاقمندان به دستگاه مینی واش می توانند از بخش فروشگاه ما جهت خرید این محصول استفاده نمایند. لکه های خردل و چگونگی حذف آن از روی لباس، فرش و اثاثه یا لوازم داخلی عنوان مقاله ما می باشد. اجازه دهید اثاثه یا لوازم داخلی اثاثه یا لوازم داخلی از هوای آفتاب و گرمای مستقیم خشک شود.

این مقاله از سلسله  با مینی واش یا همان کهنه شور و مقاله های بهداشت و نظافت ارائه گردید. خردل ادویه شماره یک کالباسهای داغ در آمریکا و طعم دهنده بسیار پرطرفدار می باشد. لکه های خردل و چگونگی حذف آن از روی لباس، فرش و اثاثه یا لوازم داخلی.

نحوه پاک کردن لکه ی خردل با چند ترفند آسان و خانگی !!

مقابله با لکه های خردل خشک سخت تر است، بنابراین هر زمان که ممکن است،این مراحل را انجام دهید. ترجمه شده توسط سایت دریای شرق از سایت rd کپی بدون ذکر نام و لینک سایت دریای شرق ممنوع است !. بهترین راه برای از بین بردن لکه خردل این است که قبل از اینکه لکه زمان ببندد اقدام کنید. رنگ زرد روشن خردل از زردچوبه می آید، و هم زردچوبه و هم دانه خردل حاوی تانن هستند. این دستورالعمل ها مشابه موارد بالا هستند اما نیاز به کمی کار اضافی دارند. ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

راهکارهای حذف لکه سس خردل

10- حدود 30 دقیقه اجازه دهید تا محلول جذب لکه شود ،لکه را با پارچه بپوشانید تا محلول جذب لکه شود. 5)محلول شوینده : یک قاشق چای خوری مواد پاک کننده ای که سفید کننده نباشد +2لیوان آب. 6)محلول پر اکسید هیدروژن : 1قسمت پر اکسید هیدروژن با پر اکسید 3درصد + 3قسمت آب. 9-اگر لکه در مرحله قبل پاک نشد ،از محلول پر اکسید هیدروژن استفاده کنید. 21-لکه که کاملا خشک شد فرش را جارو بکشید تا به فرم اولیه خود باز گردد. 1-ابتدا با قاشق سس خردل وچربی حاصل از ان را از روی فرش برمیداریم. 18-لکه را با پارچه تمیز بپوشانید و وسیله سنگین روی ان قرار دهید.

۲ روش آسان برای پاک کردن لکه خردل از فرش و موکت 

قالیشویی توحید شعبات مختلفی در سراسر تهران دارد و می تواند خدمات خود را در سریع ترین زمان ممکن به شما در هر جایی از تهران، کرج، شمیرانات و … ارائه دهد. در صورتی که با وجود انجام دادن مراحل فوق، لکه خردل همچنان بر روی فرش یا موکت دیده می شود، بهتر است از خدمات یک قالیشویی حرفه ای و معتبر استفاده کنید. قالیشویی محدوده شهرری با دارا بودن تکنسین های مجرب و حرفه ای می تواند علاوه بر خدمات قالیشویی، موکت شویی و مبل شویی در منزل را نیز به شما ارائه کند. قالیشویی توحید بیش از 30 سال سابقه شستشوی انواع فرش و موکت را دارا بوده و بنابراین می تواند به بهترین شکل ممکن، سفارشات قالیشویی شما را انجام دهد.

یک قالیشویی خوب در تهران باید بتواند خدمات متنوعی را در کوتاه ترین زمان ممکن با بالاترین سطح کیفیت بدون آسیب به فرش یا موکت، به شما ارائه نماید. قالیشویی محدوده یافت آباد با استفاده از دستگاه های پیشرفته و مواد صنعتی درجه یک شستشوی فرش و موکت، فرش های شما را همچون روز اول تمیز و نو می کند. خردل یکی از محبوب ترین چاشنی ها برای انواع سالادها و کباب های تابستانی است و همچنین یکی از مزاحم ترین لکه هایی است که احتمالا روی فرش می ریزد. بنابراین پیش از آنکه به طور کلی از پاک کردن فرش خود ناامید شوید و یا خوردن خردل را برای همیشه کنار بگذارید، این مقاله ما را بخوانید.

در صورتی که با وجود انجام دادن مراحل فوق، لکه هنوز از بین نرفته است می توانید برای پیدا کردن قالیشویی شهرری بر روی اینجا کلیک کنید. در قدم بعدی کمی سرکه سفید را بر روی یک دستمال سفید و تمیز بریزید و درست همانند مرحله قبل، با ملایمت بر روی لکه بزنید. بنابراین برای پیدا کردن خدمات قالیشویی یافت آباد به وب سایت قالیشویی توحید مراجعه و ثبت سفارش آنلاین نمایید. زردچوبه با رنگ زرد خود، اگر به سرعت درمان نشود، می تواند منجر به ایجاد یک لکه مقاوم شود که حذف آن دشوار است. (لکه را به شدت مالش ندهید، چرا که این کار فقط لکه را بدتر می کند و آن را بیشتر به الیاف فرش وارد می کند).

 

حذف لکه سس از روی فرش

  حال چند قطره مایع ظرفشویی و آب  را با هم مخلوط کرده و با اسفنج روی ناحیه بکشید و بگذارید چند دقیقه بماند سپس ناحیه آلوده را پاک کنید اگر رنگ زرد بر روی اسفنج یا حوله باقی نماند نشان دهنده درست عمل کردن شماست و دوباره به وسیله اسفنج مرطوب روی ناحیه را کاملا پاک کنید تا تمیز شود و اگر نیاز بود می توانید یک تشت کوچک زیر ناحیه لک شده قرار دهید و روی فرش را با آب سرد شستشو دهید تا مواد شوینده از داخل آن خارج شود و سپس اجازه دهید که فرش به طور کامل خشک شود. به این صورت که در ابتدا مقدار اضافی سس ریخته شده را به وسیله قاشق از روی فرش جمع می کنیم بعد از آن روی لکه مقدار زیادی آرد ذرت  بریزید و اجازه دهید روی لکه بماند تا روغن سس را جذب کند سپس مواد اضافی را با جاروبرقی جمع کنید و سعی کنید لکه را با آب سرد بشویید بعد در صورت تمیز نشدن  از یک مایع شوینده استفاده کنید و بگذارید چند دقیقه روی لکه بماند و در انتها یا دوباره لکه را آبکشی کنید و یا با استفاده از حوله مرطوب ناحیه را تمیز کنید.

توجه داشته باشید که لکه تخم مرغ باید با آب سرد شسته شود زیرا به علت داشتن پروتئین آب داغ باعث ماندگار شدن لکه روی آن می شود اما برخلاف تخم مرغ ، لکه های روغنی حتما باید به وسیله آب داغ شسته شود تا لکه برطرف شود،حال که سس مایونز هردو این مواد را دارد چه کنیم؟استفاده از آب ولرم!ایتدا سس مایونز را به وسیله قاشق یا کاردک از روی فرش جمع کنید اما مراقب باشید به الیاف فرش آسیب نرسد. اگر با مراحل بالا لکه باز هم باقی مانده بود می توانید دستمال یا حوله را به الکل آغشته کنید و به صورت ضربه ای روی لکه بزنید و بعد از آن به وسیله حوله مرطوب شده با آب سرد  و مواد شوینده روی محلی که با الکل تمیز شده بکشید و مواد الکلی را از روی فرش پاک کنید و اجازه دهید فرش خشک شود،اگر لکه هنوز هم پابرجا بود مراحل بالا را تکرار کنید.

در روش بعدی پاک کردن لکه انواع سس ابتدا مانند مراحل قبل سس کچاپ ریخته شده روی فرش را به وسیله قاشق ویا چاقو کند از روی فرش با احتیاط جمع می کنیم طوریکه به قسمت های دیگر پخش نشود سپس با استفاده از فوم ریش تراش آن را روی لکه بریزید و اجازه دهید کمی بماند و سپس به وسیله اسفنج روی آن را بکشید تا جایی که لکه پاک شود. شاید برایتان جالب باشد که بدانید به وسیله لیمو ترش هم می توانید لکه سس کچاپ را پاک کنید اما باید توجه داشته باشید قبل از اینکه لکه خشک شود و به عمق فرش نفوذ کند ،اقدام به پاک کردن آن کنید به این صورت که چند قطره لیمو ترش را روی محل لکه بریزید و سپس به وسیله یک حوله یا دستمال مرطوب محل لکه را تمیز کنید.

 

راه حل قطعی از بین بردن لکه سس از روی لباس

اگر لکه سس گوجه فرنگی روی لباستان هنوز تازه است، بدون آنکه لکه را در قسمت های دیگر پخش کنید، با استفاده از یک قاشق کوچک یا چاقوی صبحانه اضافه های سس را از روی لباستان جمع کنید. اما بارها برای همه ما اتفاق افتاده است که قطره ای از سس کچاپ یا سس سفید روی لباسمان بچکد در این صورت با یک مشکل جدی روبرو هستیم از بین بردن لکه سس از روی لباس کار ساده ای نیست. سس گوجه فرنگی طعم دهنده بسیار خوشمزه و خوش رنگی است که در بسیاری از خوراک ها مانند ماکارونی، پیتزا یا انواع ساندویچ ها به کار می رود و طعم لذیذی به آن ها می بخشد. امکان دارد تا ساعت ها پس از ایجاد لکه روی لباستان متوجه آن نشده باشید و اکنون با یک لکه قرمز رنگ سس کچاپ خشک شده مواجه باشید.

در این شرایط برای از بین بردن لکه سس از روی لباس ابتدا با ناخن، چاقو یا یک جسم تیز، به دقت لکه را از روی لباس جدا کنید. لباس خود را حداقل نیم ساعت در این محلول قرار دهید و لباس را بشویید خواهید دید که هیچ لکه ای روی لباس باقی نمانده است. سپس در یک ظرف آب سرد، یک قاشق غذا خوری مایع ظرف شویی و دو قاشق سرکه سفید ریخته و خوب هم بزنید تا مایع ظرف شویی کف کند. از آنجایی که نمی توان از ریختن سس روی سالاد و غذا چشم پوشی کرد باید راه چاره ای برای تمیز کردن لباس پیدا کرد. سپس برای پاک کردن لکه سس کمی فوم ریش تراشی را لکه قرار دهید و با یک برس روی آن بکشید تا لکه کاملا تمیز شود. مایع ظرفشویی بهترین پاک کننده چربی و روغن است و در تولید همه سالادها هم از روغن استفاده می شود.

پین ورک چند راه حل فوری برای پاک کردن این لکه های ناجور را پیشنهاد می کند با ما همراه باشید. اما همیشه می توانید با مایع لباسشویی لکه های بد رنگ سس را از روی لباس محلول تان پاک کنید. بعد از اینکه لکه سس کاملا ناپدید شد می توانید به روش های معمول لباش را شسته و آبکشی کنید. برخی از روش های از بین بردن لکه سس از روی لباس می تواند لکه را برای همیشه ماندگار کند. سس مایونز و انواع سس های سالاد نیز هر غذایی را چندین برابر خوشمزه تر می کنند. چند قطره مایع ظرف شویی را روی لکه بریزید و کمی قسمت لک شده را به هم بمالید. لکه سس سالاد معمولا چرب و سفید رنگ است و روی لباس جلوه بسیار بدی دارد.

 

راهنمای کامل پاک کردن لکه فرش

با شنیدن اینکه فرش شما دچار لکه شده چه حسی پیدا خواهید کرد؟ معمولا غمی عمیق تمام وجودتان را فرا خواهد گرفت، شاید هم حسابی هول شوید! مخصوصا اگر فرشتان دستباف باشد! در این مقاله، استادکار قصد دارد در مورد نحوه پاک کردن لکه فرش با شما سخن بگوید. قالیشویی و رفوگری✔شستشوی تخصصی انواع فرش، قالی، تابلو فرش و فرش ابریشمی ✔شستشوی فرش دستباف، ماشینی و نفیس ✔شستشوی موکت، روفرشی، پتو و لحاف ✔رفوگری فرش دستباف و ماشینی دریافت این خدمت از استادکار. قالیشویی و رفوگری✔شستشوی تخصصی انواع فرش، قالی، تابلو فرش و فرش ابریشمی ✔شستشوی فرش دستباف، ماشینی و نفیس ✔شستشوی موکت، روفرشی، پتو و لحاف ✔رفوگری فرش دستباف و ماشینی دریافت این خدمت از استادکار.

قالیشویی و رفوگری✔شستشوی تخصصی انواع فرش، قالی، تابلو فرش و فرش ابریشمی ✔شستشوی فرش دستباف، ماشینی و نفیس ✔شستشوی موکت، روفرشی، پتو و لحاف ✔رفوگری فرش دستباف و ماشینی دریافت این خدمت از استادکار. قالیشویی و رفوگری✔شستشوی تخصصی انواع فرش، قالی، تابلو فرش و فرش ابریشمی ✔شستشوی فرش دستباف، ماشینی و نفیس ✔شستشوی موکت، روفرشی، پتو و لحاف ✔رفوگری فرش دستباف و ماشینی دریافت این خدمت از استادکار. قالیشویی و رفوگری✔شستشوی تخصصی انواع فرش، قالی، تابلو فرش و فرش ابریشمی ✔شستشوی فرش دستباف، ماشینی و نفیس ✔شستشوی موکت، روفرشی، پتو و لحاف ✔رفوگری فرش دستباف و ماشینی دریافت این خدمت از استادکار.

قالیشویی و رفوگری✔شستشوی تخصصی انواع فرش، قالی، تابلو فرش و فرش ابریشمی ✔شستشوی فرش دستباف، ماشینی و نفیس ✔شستشوی موکت، روفرشی، پتو و لحاف ✔رفوگری فرش دستباف و ماشینی دریافت این خدمت از استادکار. قالیشویی و رفوگری✔شستشوی تخصصی انواع فرش، قالی، تابلو فرش و فرش ابریشمی ✔شستشوی فرش دستباف، ماشینی و نفیس ✔شستشوی موکت، روفرشی، پتو و لحاف ✔رفوگری فرش دستباف و ماشینی دریافت این خدمت از استادکار. قبل از بررسی نحوه پاک کردن لکه فرش، باید به این نکته اساسی اشاره کنیم که فرش‌ها به طور کلی به دو نوع دستباف و ماشینی تقسیم می‌شوند و قطعا نحوه از بین بردن لکه بر روی هرکدام از آن‌ها متفاوت خواهد بود.

 

منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ بهمن ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۳۸:۳۹ توسط:ستار یکتا موضوع: نظرات (0)

برای خوب پیر شدن چه بخوریم؟

۶ عادت موثر در سالمندی خوب

ولی آیا این را هم می دانید که خواب ناکافی خطر ابتلا به چاقی، بیماری های قلبی و دیابت را افزایش می دهد؟ به علاوه، چرت های روزانه می توانند حافظه را تقویت کنند و حتی کمک کنند تا شبها خواب بهتری داشته باشید. به علاوه، با اینکه طبق آمارها، تقریبا ۶۰ تا ۷۰ درصد بیماران دچار دمانس نهایتا به آلزایمر گرفتار می شوند، بر طبق تحقیقات، با انجام تمرینات بدنی می توان این احتمال را تا ۲۵ درصد کاهش داد. وقتی پا به سن می گذارید، سرعت از بین رفتن ماهیچه ها افزایش می یابد ولی نرمش، به ویژه تمرین های قدرتی، به افزایش حجم توده عضلانی و قدرت بدنی شما حتی تا ۹۰ سالگی کمک می کند. همین طور مواد غذایی حاوی اسیدهای چرب امگا۳ مثل بذر کتان به پوست شما کمک می کنند تا روغن های حیاتی مورد نیاز برای حفاظت از خود را تولید کند و پوست شما جوان تر به نظر برسد.

شاید بسیاری از ما به خواب نه به عنوان یک نیاز، بلکه به عنوان رفتاری تجملی نگاه می کنیم ولی باید بدانیم، یکی از تغییرات مفید در سبک زندگی، خوب خوابیدن است. تحقیقات نشان می دهند که رعایت این رژیم غذایی می تواند به شما کمک کند تا سالمندی سلامت تری داشته باشید و در برابر حمله قلبی، سکته و مرگ زودرس ایمن باشید. بسیاری از افراد از مکمل های ویتامین دی استفاده می کنند ولی اگر شما جزو آنان نیستید، سعی کنید ماهی سالمون یا تخم مرغ بخورید (زرده را فراموش نکنید). در طول خواب بدن شما هورمون هایی ترشح می کند که به بازسازی کلاژن و الاستین کمک می کنند، این هورمون ها پایه های پوست سالم و جوان اند.

این به این دلیل است که فعالیت بدنی موجب تقویت بخش هیپوکامپ مغز می شود، یعنی همان نقطه ای از مغز که با یادگیری در ارتباط است. کسانی که روابط اجتماعی قوی تری دارند، در مقایسه با کسانی که روابط محدود یا ناکافی دارند، تا ۵۰ درصد طولانی تر عمر می کنند. طبق آخرین تحقیقات، رژیمی با قند کمتر شامل میوه ها و سبزی های تازه، غلات کامل و پروتئین های ساده سالم ترین رژیم غذایی است. بعد از چند دقیقه ماندن زیر نور آفتاب، پوست شما ساختن ویتامین دی را متوقف می کند و شروع به ساختن سلول های سرطانی می کند. در مقابل، غذاهای مملو از شیرینی، نشاسته و چربی مثل غذاهای آماده، نوشابه ها و نان سفید، فرایند پیری را سرعت می بخشند.

 

برای تقویت پوست چی بخوریم

پیش از این که بخواهیم به این موضوع بپردازیم که برای برای تقویت پوست چی بخوریم در ابتدا قصد داریم ببینیم چرا تغذیه برای پوست تا این حد اهمیت دارد؟ به طور کلی ماده های غذایی که مورد مصرف قرار می دهیم را می توانیم به عنوان بلوک هایی در نظر گرفت که بدن هر انسانی برای فعالیت های حیاتی اش یعنی رشد و نمو کردن، ترمیم کردن و غیره به آن ها نیاز ویژه ای دارد. به طور کلی همه ی ویتامین هایی که در این گروه وجود دارد، حال می خواهد ب ۱ یا تیامین، ب ۲  ریبوفلاوین، ب ۳ نیاسین، ب ۵ اسید پانتوتنیک، ب ۶ پیریدوکسین، ب ۷ بیوتین، ب ۹  فولات یا همان اسید فولیک یا ب ۱۲ یا کوبالامین (,B1 ,B2 ,B3 ,B5 ,B6 ,B7 ,B9 B12) همه و همه در کیفیت پوست نقش داشته و برای تقویت آن موثر هستند.

این ویتامین برای پوست فوق العاده عمل می کند و همان طور که می دانید، علاوه بر مکمل های خوراکی و مواد غذایی غنی از این ویتامین، سرم ها، کرم های پوستی و کنسانتره های ویتامین سی هم هستند که برای پوست بی نظیر عمل کرده و سبب تقویت، روشن شدن آن و سفتی پوست می شوند. در اینجا باز هم پای آنتی اکسیدان ها در میان است  و آن ها هستند که با حضورشان در ساختار هویج کمک می کنند تا این ماده ی غذایی به خوبی به پوست کمک کرده و از به وجود آمدن رادیکال های آزاد در سطح پوست جلوگیری کند و به این وسیله موجبات سلامت پوست را فراهم آورد. حال که به خاصیت های اعجاب انگیز ویتامین ای، این اکسیر جوانی برای پوست و تقویت آن پی بردید، قطعا دوست دارید بدانید که این ماده در چه مواد غذایی موجود بوده و می توان با استفاده از این مواد غذایی این ویتامین و آنتی اکسیدان قوی را به بدن خود وارد کنیم.

شاید یکی از راحت ترین، کم هزینه ترین و در عین حال موثرترین پاسخی که می توان به پرسش برای تقویت پوست چی بخوریم داد این است که نوشیدن آب به میزان کافی، یکی از بهترین راه ها برای تقویت و جوانسازی پوست بوده و به حفظ رطوبت پوست شما کمک شایانی خواهد کرد. حال که متوجه اهمیت آنتی اکسیدان ها شدیم و دیدیم که آن ها چه نقش مهمی در سلامت ما و به خصوص سلامت پوست ما ایفا می کنند، در پاسخ به این پرسش که برای تقویت پوست چی بخوریم می توان گفت، هر ماده ای که حاوی آنتی اکسیدان ها باشد، یک گزینه ی مناسب است. حتما برای شما هم این پرسش مطرح شده است که برای تقویت پوست چی بخوریم برای این که پاسخ این پرسش را پیدا کنید و در نهایت بتوانید پوستی سالم، شاداب و جوان داشته باشید، تا انتهای نوشتار کاربردی برای تقویت پوست چی بخوریم ما را همراهی کنید.

 

بهترین راهکارهای خانگی پیشگیری و جلوگیری از پیری پوست

بدانید که بهترین روش جوانسازی پوست لزوماً نباید با یک محصول گران قیمت باشند یا ترکیبی از یکسری مواد عجیب و غریب که فروشنده آن ادعا می‌کند معجونی است که در تاریخ به دست فراموشی سپرده شده و او آن را دوباره کشف کرده است! خوردن غذاهای مفید یک راه ساده برای داشتن پوستی سالم و جوان است. انواع دستگاه‌های پیشرفته‌ی جوانسازی با تاثیرات خارق‌العاده در کلینیک‌ها موجود هستند، محصولات جوانسازی فراوانی قفسه‌ی داروخانه‌ها را پر کرده و توصیه‌های رنگارنگی برای جوان‌ کردن پوست در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی معرفی می‌شوند. تغییرات سبک زندگی و توصیه‌هایی که در ادامه این مقاله می‌خوانید می‌توانند تا حد امکان پیری پوست شما را به تعویق بیندازند، سلامت پوست شما را بازیابی کنند و تاثیرات مثبتی بر ظاهر پوست‌تان داشته باشند.

دانشمندان کشف کردند که این ماده می‌تواند در کاهش زبری و پوسته پوسته شدن موثر است، باعث افزایش رطوبت درونی پوست و هیدراته شدن آن می‌شود و می‌تواند به مقاومت پوستی در برابر اشعه فرابنفش بیافزاید. اگر می‌خواهید پوست خود را جوان نگه دارید، آسیب‌های ناشی از پیری را تا حد امکان جبران کنید یا تاثیرات روش‌های جوانسازی کلینیک را برای مدت بیشتری روی پوست نگهدارید، حتما نکات زیر را رعایت کنید:. همچنین به عنوان یک سپر دفاعی در برابر ضربه عمل می‌کند، با گیرنده‌های درد به ما خبر می‌دهد که در خطر هستیم و از ما در برابر پرتوهای سرطان‌زا و مضر فرابنفش (UV) محافظت می‌کند.

دقت کرده‌اید دقیقاً قبل از انجام یک کار یا رویدادی مهم، ناگهان صورت‌تان جوش می‌زند؟ خوب، دانشمندان از وجود ارتباطی بین میزان استرس و مشکلات پوستی خبر داده‌اند. مواد موجود در تنباکو با تنگ کردن عروق خونی موجود در سطح پوست، خونرسانی به لایه‌های سطحی را کاهش داده و به این ترتیب به سلول‌ها اکسیژن و مواد مغذی کافی نمی‌رسد. همچنین مشاوره روانشناسی یا استفاده از داروهای کاهنده اضطراب راه‌های دیگر مدیریت و کاهش استرس به حساب می‌آیند که می‌توانند به شما کمک قابل توجهی بکنند. از جای جوش‌های دوران بلوغ گرفته تا پوست درخشان دوران بارداری، خط اخم و خنده، و لکه‌های ناشی از آفتاب مواردی هستند که سلامت و سن شما را بازتاب می‌دهند.

 

کلاژن چیست و چگونه به کلاژن سازی پوست خود کمک کنیم ؟

این روش راهکاری همه جانبه است که برای درمان بسیاری از اختلالات پوستی از جمله تیرگی ها و لک های پوستی، منافذ باز، آکنه و زخم، اثرات کشیدگی، آفتاب سوختگی، اصلاح تناژ پوست و همینطور از بین بردن چین و چروک استفاده می شود و به طور کلی بر جوان سازی پوست اثر دارد. در مطالعه ای دیگر افرادی که مبتلا به آلوپسیا (نوع خاصی از ریزش مو) بودند به مدت 50 هفته تحت درمان با مکمل های ژلاتینی قرار گرفتند و نتایج نشان داد تعداد مو های رشد کرده 29 درصد و رشد توده ی مو در آن ها 40 درصد افزایش داشته است. از مزایای این روش این است که اثرات آن بر روی پوست حتی در اولین جلسه ی درمان هم قابل مشاهده است اما بسته به نوع پوست و دلیل استفاده از این روش، متخصص پوست تعداد جلسات لازم برای رسیدن به نتیجه ی مورد نظر را تعیین می کند.

مطالعه ی دیگری نشان داد زنانی که به مدت دوازده ماه نوشیدنی های حاوی کلاژن مصرف کردند در مقابل گروه شاهد که از این نوشیدنی ها استفاده نکردند، پوستی مرطوب تر داشتند و عمق چروک های پوستی آن ها کاهش پیدا کرد. کُلاژِن (به انگلیسی: Collagen ) که از واژه ی یونانی کلا به معنای چسب گرفته شده یک پروتئین سخت، نا محلول و فیبری است که از فراوان ترین پروتئین های بدن است و حدود یک سوم از کل پروتئین های آن را تشکیل می دهد. به عبارت ساده، تزریق کلاژن یعنی وارد کردن ماده ی جایگزین کلاژن طبیعی به لایه ی زیرین پوست که در پی آن پوست درست مانند زمانی که غنی از کلاژن است صاف و انعطاف پذیر می شود و بافتی محکم و سفت خواهد داشت.

به جز کمک به تولید کلاژن از طریق مصرف خوراکی های مختلف، درمان های کلینیکی که امروزه طرفداران بیشتری پیدا کرد اند راه های ایمن و سریعی برای جلوگیری از پیری و چین و چروک پوست در اثر کاهش کلاژن هستند. سبزیجاتی مانند اسفناج، کلم پیچ و چغندر که رنگ سبز خود را از کلروفیل های برگ هایشان می گیرند، طبق برخی مطالعات جدید علاوه بر خاصیت آنتی اکسیدانتی تولید پیش ماده ی کلاژن را در بدن افزایش می دهند. یک متخصص تغذیه دراین باره بیان می کند که بسیاری مواد غذایی حاوی فرم قابل دسترس کلاژن برای فرآیند های زیستی بدن هستند و بدن می تواند بلافاصله بعد از مصرف از آن برای ساخت پروتئین استفاده کند.

 

منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ بهمن ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۳۰:۱۲ توسط:ستار یکتا موضوع: نظرات (0)

ابوالفتح صاعدی عبدالملک - ابوالفتح صاعدی عبدالملک بن عبیدالله

پاورپوینت ابوالفتح عبدالملک بن عبیدالله صاعدی | 6214029

پاورپوینت ابوالفتح عبدالملک بن عبیدالله صاعدی اصفهانی آل صاعد یا صاعدیان, یکی از خاندان‌های علمی و روحانی حنفی مذهب در اصفهان می‌باشند که از قرن پنجم تا دهم هجری, قدرت و ریاست فوق‌العاده‌ای در شهر داشته‌اند. آیا از نوشتن مقاله درمورد پاورپوینت ابوالفتح عبدالملک بن عبیدالله صاعدی خسته شدید؟ آن را از ما بخواهید. مقالات ویژه با عنوان پاورپوینت ابوالفتح عبدالملک بن عبیدالله صاعدی را می توانید به راحتی تهیه نمایید. فروش اینترنتی بهترین فایل ها با عنوان پاورپوینت ابوالفتح عبدالملک بن عبیدالله صاعدی در این سایت. یکی از شخصیت های این خاندان, ابوالفتح عبدالملک بن عبیدالله است.

فروش استثنایی فایل های دانشجویی با عنوان پاورپوینت ابوالفتح عبدالملک بن عبیدالله صاعدی در این سایت. با جستجوی پاورپوینت ابوالفتح عبدالملک بن عبیدالله صاعدی در این سایت، به راحتی آن را دانلود نمایید. دانلود مقاله با موضوع پاورپوینت ابوالفتح عبدالملک بن عبیدالله صاعدی برای دانشجویان عزیز.

منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ بهمن ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۲۲:۳۷ توسط:ستار یکتا موضوع: نظرات (0)

استان آذربایجان غربی - فرهنگ استان آذربایجان غربی

آداب و رسوم و فرهنگ بومی ارومیه | آذربایجان غربی

گروهی از محققان اعتقاد دارند که زبان کنونی مردم آذربایجان از نظر منشاء و پیوستگی تاریخی از زبان‌های ترکی غیر مجاز می باشدائیک است که طی ادوار تاریخی بسیار دور جزء جلگه‌های وسیع آسیای مرکزی و سواحل رود ‘ینی سیء’ بوده و سپس همراه با حرکت و مهاجرت قبایل ترک و حکومت‌های طولانی اقوام ترک زبان، تثبیت و گسترش یافته و دامنه ٔ خود را از یک سو تا سوریه و بین‌النهرین و از سوی دیگر تا شبه جزیره بالکان و سواحل دریای سیاه وسعت داده و زبان تکلم و کتاب ملل و اقوام مختلف گشته است. ایلات و عشایر، پیروان اهل تسنن، مسیحیان، شیعیان و پیروان دیگر ادیان، در برگزاری مراسم مربوط به جشن‌ها و سرورها، اعیاد ملی و مذهبی، سوگ‌ها و عزاها و سایر مراسم، رفتارهای قومی ویژه‌ای دارند که هرکدام از آنها جاذبه‌های خاصی را برای افراد غیربومی و جهانگردان به‌وجود می‌آورند.

زلالی چشمه‌ساران آن، رقص خاموش گل بوته‌های قالی‌های آن، ساز عاشیق‌های او و جملگی در هماهنگی بی‌نظیر با امیال و آرزوها، ترس‌ها و اضطراب‌ها، عشق‌ها، نفرت‌ها و … به‌طور شگفت‌انگیزی بیان می‌گردند و لذا برجسته‌ترین نوع سخن شعری آذربایجان ‘بایاتی’ است. گفت و گوهای رد و بدل شده بین عروس و مادرشوهر که معمولاً موزون و توأم با رقص اجراءکنندگان است، تصویری واقعی از زندگی نوعروسانی است که در شروع زندگی مشترک خود بنا به ملاحظات فرهنگی خاص منطقه، مجبور به زندگی در کنار مادر شوهر و سایر اعضاء خانواده داماد هستند. ارادت و اعتقاد مردم ساده شهر و روستا به این آثار موزون و دلفریب تا بدان پایه است که بایاتی‌ها را برحسب حال آئینه سرنوشت نمای خویش می‌پندارند و به هنگام ملال و سرگشتگی و حرمان به آن توسل می‌کنند و به‌عنوان تفأل از آن مدد و مراد می‌جویند.

انجام مراسم ختنه بدین ترتیب است که بعد از اتمام یک هفته شادمانی، ‘کروه’ طفل را محکم در بغل می‌گیرد و شخصی که در اصطلاح محلی به ‘دلاک’ معروف است با تیغ سلمانی عمل ختنه را انجام می‌دهد و خون بچه بر دامان ‘کروه’ می‌ریزد. اگرچه فرهنگ و سنن مردم آذربایجان از بسیاری جهات با فرهنگ عمومی سایر نقاط ایران مشابهت‌هائی دارد، ولی در عین حال با ویژگی‌هائی همراه است که مهم‌ترین آن تکامل زبانی و زایش‌های ویژه ٔ فرهنگی در عرصه‌های مختلف زبان و هنر است. ارومیه به عنوان شهر دارای اولین بیمارستان به شیوه نوین، اولین مرکز آموزش پزشکی، اولین مدرسه به شیوه نوین، اولین شبکه تلویزیون محلی، اولین نشریه محلی در ایران، پایتخت والیبال ایران، دومین شهر پرترافیک ایران شناخته می‌شود.

 

استان آذربایجان غربی

جاذبه‌های طبیعی و تاریخی زیبایی در ماکو و اطراف آن وجود دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از: منشورهای بازالتی، کوه قیه و کلاهک سنگی، عمارت کلاه‌فرنگی، عمارت شیروخورشید، عمارت سردار ماکو، چشمه ثریا، زیباترین نمای قلل آرارات، بام ماکو، پل قلعه جوق، کلیسای زُر زُر و دریاچه سد بارون برخی از این جاذبه‌ها را تشکیل می‌دهند. پل خاتون که قدمتش به قرن دوازده هجری می‌رسد، مقبره‌ی علمدار، برج شمس تبریزی، بازار تاریخی، مسجد مطلب‌خان، امامزاده سید بهلول، کلیسای سورپ سرکیس و ساختمان شهرداری خوی برخی از دیدنی‌هایی هستند که توجه گردشگران را به خود جلب می‌کنند. بهار و تابستان زمان مناسبی برای سفر به بیشتر شهرهای این استان به حساب می‌آید، با این‌حال بسیاری از گردشگران فصل‌های سرد را نیز ترجیح می‌دهند تا از منظره‌های متفاوت و برفی استان لذت ببرند.

آذربایجان غربی سیزدهمین استان بزرگ کشور است و از شمال با نخجوان و ترکیه، از غرب با ترکیه و عراق، از شرق با آذربایجان شرقی و زنجان و از جنوب با کردستان همسایه است. شهرستان‌های دیگر این استان عبارتند از: اشنویه، پیرانشهر، تکاب، خوی، چالدران، چایباره، پلدشت، سردشت، سلماس، شاهین دژ، ماکو، مهاباد، میاندوآب و نقده. رودوزی (هنری شبیه سوزن‌دوزی که با نخ‌های ابریشم انجام می‌شود)، چاپ سنتی و سفالگری نیز به عنوان بخشی از هنرها و صنایع دستی این استان شناخته می‌شوند. برخی آن را صورت تغییریافته‌ای از آذرآبادگان به معنای سرزمین آتش می‌دانند؛ به این دلیل که بزرگ‌ترین آتش‌کده‌ی زرتشتی در این منطقه قرار داشته است.

اقامت‌گاه‌های بومگردی متعددی نیز در این استان وجود دارد که برای مثال می‌توان به اقامت‌گاه تخت سلیمان در تکاب و سلطان بَگلو در خوی اشاره کرد. حتی با وجود خشک شدن بخش بزرگی از دریاچه و مشکلات زیست‌محیطی فراوان، بزرگ‌ترین دریاچه‌ی آب شور ایران هنوز هم زیبایی خود را حفظ کرده است. در این منطقه حکومت‌های مختلفی وجود داشته‌اند تا این که قوم ماد به تدریج آذربایجان و بخش‌های دیگر نواحی غربی کشور را تصرف کردند. کوه‌های مرتفع آذربایجان غربی تا حدی جلوی ورود توده‌های هوای باران‌زا را می‌گیرند با این حال این استان منابع آب کافی دارد. به این صورت که خانم‌ها در گوشه‌ای دور از چشم می‌ایستند، کلیدی زیر پای خود می‌گذارند و با حرف‌های رهگذران فال می‌گیرند.

 

درباره شهرستان بوکان

حاکمان تپهٔ قلایچی معبد این قوم متمدن بود که نزدیک به سه‌هزار سال پیش مدت زمانی در این ناحیه سکونت و حکم رانی کرده‌اند و آنچه از اجزای معماری این تمدن کهن در این قلعهٔ باستانی به‌دست‌آمده با تمدن‌های مشابه و هم‌زمان خود (از جمله حسنلو) در نقده و (زیویه) در سقز که از نظر جغرافیایی با قلعهٔ قلایچی هم حوزه‌است، قابل مقایسه و برابر بوده و به گونه‌ای که آثار معماری مکشوفه از نظر مشخصات و نقشه بیش از هر چیز بیانگر یک معبد بزرگ است. غار قلایچی در ۱۲ کیلومتری شمال شرقی بوکان و در نزدیکی محوطه باستانی قلایچی قرارگرفته و از جمله غارهای طبیعی محسوب می‌شود که در اثر نفوذ آب به درون لایه زمین شکل یافته و از نظر ساختاری می‌توان آن را از غنی‌ترین و عمیق‌ترین غارهای کشف شده در ایران به‌شمار آورد.

شهر بوکان هویت تاریخی خود را از قلعه قلایچی در مجاورت روستای به‌همین نام در هفت کیلومتری شمال شرقی همین شهر می‌گیرد که بازمانده یکی از مراکز بسیار مهم تمدن ماناها در هزاره اول پیش از میلاد مسیح در حوزه شمال غرب ایران که برخوردار از تمدن و قانون بودند است. این دشت، برخوردار از ۵ روستا با نام‌های «سه‌کانیان»، «کانی علی گرده»، «کانی سور»، «ارمنی بلاغی» و «کانی قلا» است و می‌توان آن را زیستگاه نوعی پرنده‌ی کمیاب به نام «میش‌مرغ» که بزرگ‌ترین پرنده‌ی کشور لقب گرفته است، معرفی کرد. این میراث ایران کهن که بین مردم از محبوبیت و احترام ویژه‌ای برخوردار است، در مجاورت تپه‌ی «قلعه سردار» قرار دارد و امروزه میزبان نمازگزارا در روز جمعه بوده و به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مساجد استان آذربایجان غربی نیز شناخته می‌شود.

بوکان در سال ۱۳۶۸ در تقسیمات کشوری ایران از بخش به شهرستان ارتقا یافت و در طی ۳۰ سال از یک بخش کوچک کردنشین در جایگاه سومین شهر کردنشین بزرگ ایران قرار گرفت و در بسیاری از شاخص‌های اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی و سیاسی پیشرفت چشمگیری داشته‌ است. یکی از بزرگترین پارک‌های واقع در استان آذربایجان غربی است و در قسمت غربی بوکان قرار گرفته‌است و به سه بخش تقسیم شده‌است که عبارتند از: بخش مجتمع تفریحی برده‌رش (کوه‌سیاه)؛ کوه‌های در چندصدقدمی این پارک و دارای طبیعتی بکر و سرسبز است. علت شهرت این بقعه‌ی تاریخی به سرداران مکری، مدفون شدن «سردار عزیزخان مکری»، «محمد حسین خان مکری»، «قاضی حسین مکری» و «علی خان مکری»، در کنار جمع دیگری از مشاهیر و بزرگان بوکان، در این مکان است.

 

آذربایجان غربی - آشنایی با استان - سازمان تعزیرات حکومتی

شرایط آب وهوایی مناسب پوشش گیاهی رودها چشمه ها غارها آبشارها پارکهای جنگلی جزایر قلعه ها ودژها مساجد و بازارها گونه های مختلف گیاهی و جانوری اماکن وابنیه تاریخی صنایع دستی تاکستانها توتستانها و باغات اطراف شهرها سوغات نقل وبیدمشک ارومیه قالیچه های تکاب و از همه مهمتر مردم خونگرم و مهمان نواز زمینه مناسبی برای جذب مسافران وجهانگردان را فراهم آورده است. این کلیسای زیبا به فاصله ۸ کیلومتری سمت شرقی شهرستان ارومیه و به فاصله حدودا همین مقدار از دریاچه در سمت راست جاده آسفالته ارومیه به دریاچه روستای کوچکی به نام کلیسا کندی قرار گرفته است که در ضلع جنوبی آن بقایای کلیسای قدیمی‌ای وجود دارد که به اضلاع شرقی و شمالی آن متصل بوده و در اضلاع جنوبی و غربی آن باغات میوه و درختان مختلف واقع شده است.

سنگ‌نگاره ساسانی خان‌تختی  مربوط به  دوره ساسانیان  است و در کیلومتر  ۱۵  جاده  سلماس  به  ارومیه  در نزدیکی روستای  خان تختی  و روی کوه پیرچاووش واقع شده و این اثر در تاریخ  ۱۵  دی  ۱۳۱۰  با  شماره ثبت  ۱۶۱  به‌عنوان یکی از  آثار ملی ایران  به ثبت رسیده است. این کلیسا به غیر از مراسمی که ارمنیان هر سال در آن برگزار می‌کنند، همه روزه پذیرای مسافران، گردشگران و بازدیدکنندگان داخلی و خارجی است و به جهت برگزاری مراسم ارمنیان در آن از سوی سازمان میراث فرهنگی تمهیداتی جهت جلوگیری از تخریب و حفظ و نگهداری بنا و همچنین رفاه حال مسافران اندیشیده شده است.

استان آذربایجان غربی با 43660 کیلومتر (با احتساب مساحت دریاچه ارومیه) ودر شمال غربی کشورمان"ایران" که از شمال وشرق با سه کشور آذربایجان،ترکیه وعراق هم مرز است واز جنوب با استان کردستان واز جنوب غربی با استان زنجان واز شرق با استان آذربایجان شرقی همسایه است ومرکز آن شهر زیبای ارومیه است. بنابراین یکی از قدیمی‌ترین کلیساهای آشوری محسوب می‌شود و به نام پطروس پولیس، از حواریون عیسی مسیح (ع) نامیده می‌شود و مشهود است که در اطراف کلیسای مذکور بیمارستان و کتابخانه‌ای وجود داشته است که تحت نظارت بختیشوع حکیم اداره می‌شده که در آن به مداوای بیماران پرداخته می‌شد.

 

منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ بهمن ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۱۳:۰۷ توسط:ستار یکتا موضوع: نظرات (0)

انفجارهای هسته‌ای - پدیده‌های اولیه انفجارهای هسته‌ای

بررسی پدیده انفجار سنگ در تونل انتقال آب بهشت آباد

دفتر مرکزی انتشارات بوم سازه (سیویلیکا): تهران، بزرگراه جلال آل احمد، بین خیابان کارگر و بزرگراه چمران، کوچه پروانه، پلاک ۴، ساختمان چمران، طبقه ۴، واحد ۳۱. تمامی خدمات پایگاه سیویلیکا ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است. تلفن: ۸۸۰۰۸۰۴۴ ، ۸۸۳۳۵۴۵۰ ، ۸۸۳۳۵۴۵۱ ، ۸۸۳۳۵۴۵۲ - کد پستی: ۱۴۳۹۹۱۴۱۵۳.

چگونه می توان نگرانی جامعه را از بکارگیری پرتوها در پزشکی هسته ای تا یک سطح منطقی کاهش داد؟

نشانی: تهران، بزرگراه اشرفی اصفهانی، نرسیده به پل بزرگراه شهید همت، خیابان شهید قموشی، خیابان بهار، نبش کوچه چهارم، پلاک 1. چگونه می توان نگرانی جامعه را از بکارگیری پرتوها در پزشکی هسته ای تا یک سطح منطقی کاهش داد؟. چگونه می توان نگرانی جامعه را از بکارگیری پرتوها در پزشکی هسته ای تا یک سطح منطقی کاهش داد؟. چگونه می توان نگرانی جامعه را از بکارگیری پرتوها در پزشکی هسته ای تا یک سطح منطقی کاهش داد؟.

تحلیل اثر فاصله و وزن خرج بر فشار بیشینه و تغییر فرم صفحه فلزی تحت بار انفجار زیر آب

نشانی: تهران، بزرگراه اشرفی اصفهانی، نرسیده به پل بزرگراه شهید همت، خیابان شهید قموشی، خیابان بهار، نبش کوچه چهارم، پلاک 1. تحلیل اثر فاصله و وزن خرج بر فشار بیشینه و تغییر فرم صفحه فلزی تحت بار انفجار زیر آب. تحلیل اثر فاصله و وزن خرج بر فشار بیشینه و تغییر فرم صفحه فلزی تحت بار انفجار زیر آب. تحلیل اثر فاصله و وزن خرج بر فشار بیشینه و تغییر فرم صفحه فلزی تحت بار انفجار زیر آب. علوم و فناوری پدافند نوین (علوم و فناوری های پدافند غیر عامل), [online] 2(3 (پیاپی 5)), pp. علوم و فناوری پدافند نوین (علوم و فناوری های پدافند غیر عامل), 2(3 (پیاپی 5)), 207-216. گله داری سیدعلی، خدارحمی حسین، حدیدی مود سعید، کریمی علی اکبر.

علوم و فناوری پدافند نوین (علوم و فناوری های پدافند غیر عامل).

منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ بهمن ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۰۴:۴۲ توسط:ستار یکتا موضوع: نظرات (0)

دانشگاه علم و صنعت - دانشکده معماری وشهرسازی دانشگاه علم و صنعت

دانشکده معماری و شهرسازی

۱۴۰۰/۱۱/۳ - دفاعیه دکتری سرکار خانم مریم نقیبی پژوهشگر دکترای معماری روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۰/۱۱/۴ ساعت ۱۷:۰۰ از رساله‌ی خود با عنوان “مدل مداخله در فضاهای رهاشده­ی منظرشهری به منظور ارتقاء تاب آوری اجتماعی-اکولوژیکی” با راهنمایی دکتر محسن فیضی، دکتر احمد اخلاصی و با مشاوره‌ی دکتر مصطفی بهزادفر در دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران دفاع خواهد کرد. تقدیرنامه ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - دفاعیه دکتری دانشجو  مصطفی حسینی کومله روز سه شنبه مورخ ۱۳۴۰۰/۱۰/۲۸  ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۳:۰۰ از پایان نامه خود تحت عنوان "چارچوبی نظری در تعیین آستانه بهینه دگرگونی، پیوستگی و پایایی مفهوم خاطره جمعی در مرکز تاریخی تهران "در دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران دفاع خواهند کردند.

۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - تبریک با افتخار کتاب ارزشمند جناب آقای دکتر بهزادفر با عنوان "مدیریت پسماند جامد از دیدگاه شهرسازی " در محور خدمات شهری "سیزدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری و هشتمن جشنواره پژوهش و آموزش در مدیریت شهری و روستایی" بنا به نظر کمیته داوران علمی جشنواره به عنوان اثر شایسته تقدیر اعلام شد. پوستر ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - دعوت به همکاری به اطلاع میرساند،موسسه ترجمان گام دوم فعال در حوزه رشد و تعالی تخصصی سرمایه انسانی کشور، به منظور توسعه تیم تحقیق و پژوهش خود به تعدادی دانشجوی پژوهشگر در تمامی مقاطع تحصیلات تکمیلی به صورت تمام وقت و پاره وقت در رشته های گوناگون دعوت به همکاری می نماید.

ادامه ۱۴۰۰/۱۰/۷ - فراخوان بانک ملت جهت استخدام نیرو احتراما، به اطلاع میرساند بانک ملت در نظر دارد به منظور تامین و تکمیل نیروهای تخصصی خود در حوزه مهندسی ساختمان، از فارغ التحصیلان دانشگاههای معتبر در رشته های ذیل پس از طی فرایند استخدام دعوت به همکاری نماید. ادامه ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - کارگاه پروپوزال نویسی دکتری انجمن علمی معماری و شهرسازی ایران با همکاری دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران، با هدف ارتقا مهارت سخنرانی علمی و نگارش پروپوزال دانشجویان دوره دکتری، کارگاه پروپوزال نویسی دکتری را برگزار می‌کنند.

 

دانشکده معماری و شهرسازی: دانشگاه علم و صنعت ایران

۱۴۰۰/۱۱/۳ - دفاعیه دکتری سرکار خانم مریم نقیبی پژوهشگر دکترای معماری روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۰/۱۱/۴ ساعت ۱۷:۰۰ از رساله‌ی خود با عنوان “مدل مداخله در فضاهای رهاشده­ی منظرشهری به منظور ارتقاء تاب آوری اجتماعی-اکولوژیکی” با راهنمایی دکتر محسن فیضی، دکتر احمد اخلاصی و با مشاوره‌ی دکتر مصطفی بهزادفر در دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران دفاع خواهد کرد. تقدیرنامه ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - دفاعیه دکتری دانشجو  مصطفی حسینی کومله روز سه شنبه مورخ ۱۳۴۰۰/۱۰/۲۸  ساعت ۱۱:۰۰ الی ۱۳:۰۰ از پایان نامه خود تحت عنوان "چارچوبی نظری در تعیین آستانه بهینه دگرگونی، پیوستگی و پایایی مفهوم خاطره جمعی در مرکز تاریخی تهران "در دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران دفاع خواهند کردند.

۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - تبریک با افتخار کتاب ارزشمند جناب آقای دکتر بهزادفر با عنوان "مدیریت پسماند جامد از دیدگاه شهرسازی " در محور خدمات شهری "سیزدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری و هشتمن جشنواره پژوهش و آموزش در مدیریت شهری و روستایی" بنا به نظر کمیته داوران علمی جشنواره به عنوان اثر شایسته تقدیر اعلام شد. پوستر ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - دعوت به همکاری به اطلاع میرساند،موسسه ترجمان گام دوم فعال در حوزه رشد و تعالی تخصصی سرمایه انسانی کشور، به منظور توسعه تیم تحقیق و پژوهش خود به تعدادی دانشجوی پژوهشگر در تمامی مقاطع تحصیلات تکمیلی به صورت تمام وقت و پاره وقت در رشته های گوناگون دعوت به همکاری می نماید.

ادامه ۱۴۰۰/۱۰/۷ - فراخوان بانک ملت جهت استخدام نیرو احتراما، به اطلاع میرساند بانک ملت در نظر دارد به منظور تامین و تکمیل نیروهای تخصصی خود در حوزه مهندسی ساختمان، از فارغ التحصیلان دانشگاههای معتبر در رشته های ذیل پس از طی فرایند استخدام دعوت به همکاری نماید. ادامه ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - کارگاه پروپوزال نویسی دکتری انجمن علمی معماری و شهرسازی ایران با همکاری دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران، با هدف ارتقا مهارت سخنرانی علمی و نگارش پروپوزال دانشجویان دوره دکتری، کارگاه پروپوزال نویسی دکتری را برگزار می‌کنند.

 

دانشگاه علم و صنعت ایران

از سال ۱۳۷۷ یعنی نخستین دوره پذیرش دانشجویان شهرسازی تا آبان ماه ۱۳۸۷ تعداد ۱۰۴ دانشجو برای رشته طراحی شهری و ۱۹۲ دانشجو برای رشته برنامه ریزی شهری پذیرش شده اند (جمعاً ۲۹۶ دانشجو) که از این میان تاکنون ۴۰ دانشجوی طراحی شهری و ۱۲۱ دانشجوی برنامه ریزی شهری (جمعاً ۱۶۱ دانشجو) فارغ التحصیل شده اند. از سال تحصیلی ۷۸- ۱۳۷۷ نیز با راه اندازی دوره های کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری و منطقه ای و طراحی شهری این گروه در طیف وسیع تری ضمن آموزش دروس شهرسازی برای رشته معماری، به آموزش متخصصان آینده شهرسازی کشور در سطح کارشناسی ارشد ناپیوسته نیز مشغول شده است. در دوران بعد از انقلاب اسلامی ‌و پس از بازگشایی دانشگاهها، گروه شهرسازی با فعالیت بیشتری به کار خود ادامه داد و به تربیت دانشجویان کارشناسی ارشد پیوسته معماری در دروس مرتبط با حوزه شهرسازی پرداخت.

در آن زمان دانشگاه نیز در قالب هنرسرایعالی به فعالیت مشغول بود که از اواخر دهه ۱۳۴۰ به دانشکده علم و صنعت ایران و در سال ۱۳۵۷ به دانشگاه علم و صنعت ایران ارتقاء یافت. گروه شهرسازی، پس از تفکیک بخش فوق به بخشهای مهندس ساختمان و مهندس معماری، فعالیت خود را در عرصه های آموزش دروس شهرسازی برای رشته کارشناسی معماری گسترش داد. گروه شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران آغاز به کار گروه شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران، با تشکیل بخش مهندسی معماری و ساختمان و تزئینات همزمان است. گروه شهرسازی از دوران قبل از انقلاب اسلامی‌ تا کنون در قالب یکی از گروههای مستقل آموزشی دانشکده معماری و شهرسازی به فعالیت مشغول بوده است.

اغلب فارغ التحصیلان معماری دانشکده معماری و شهرسازی حداقل ۱۰ واحد درسی خود را در حوزه های شهرسازی سپری ساخته بودند. در عین حال با تکمیل و استخدام کادر جدید هیأت علمی ‌بیش از پیش تجهیز گردید.

دانشگاه علم و صنعت ایران

از نیمسال سوم به بعد هر نیمسال یک درس طراحی معماری همزمان با دروس طراحی، دروس تاریخ معماری، مباحث مرتبط با مجتمع‌های زیستی و شهرسازی، دروس مربوط به فن ساختمان و مبانی نظری معماری ارائه می‌شود و در پایان پس از دفاع از پروژه نهایی دانشجویان موفق به اخذ درجه کارشناسی معماری می‌گردند. طول این دوره حداقل هشت نیم سال می باشد و دانشجویان در سه نیمسال اول، دروس پایه مانند نقشه‌کشی، طراحی دست آزاد و بیان گرافیکی و مقدمات طراحی معماری و همچنین دروس ریاضی، ایستایی، محاسبه سازه‌های ساختمانی و کامپیوتر را می‌آموزند.   این گرایش به مسائل مرتبط با مسکن، انجام پژوهش‌های در ارتباط با حل مشکلات موجود مسکن و آموزش علوم و مهارت‌های مورد نیاز با طراحی واحدها و مجتمع‌های مسکونی و یکی از کاربردی‌ترین گرایش‌ها در حوزه معماری و شهرسازی است.

  گرایش معماری پایدار از یک طرف سعی در حداکثر استفاده از امکانات محیط طبیعی و استفاده بهینه از فن‌آوری‌های معاصر و جدید دارد، از طرف دیگر به مصرف بهینه منابع، حذف پسماند و کنترل آلودگی‌های محیطی تأکید می‌ورزد.   گرایش فن‌آوری ضمن توجه به مباحث عمومی رشته معماری به طور مشخص بر طراحی فنی ساختمان و روش‌های بهینه ساخت آثار معماری و استفاده از تکنولوژی‌های مناسب در طراحی، ساخت و بهره برداری از بنا تاکید می‌ورزد.   گرایش آموزشی-فرهنگی در دوره کارشناسی ارشد معماری با توجه ویزگی های فضاهای آموزشی و جنبه های معماری خاص و کاربران آن در دانشکده شکل گرفته است.

  هدف این رشته آموزش و پرورش دانشجویانی خلاق با مهارت‌های حرفه‌ای در مجموعه مهندسی معماری در مقطع کارشناسی است. این گرایش یکی از جدیدترین گرایش‌ها در سطح ملی و بین ‌المللی است.

دانشگاه علم و صنعت ایران

 این دانشکده با در اختیار داشتن کلاسهای مجهز به سیستم های مولتی مدیا(ویدئوپروژکتور، رایانه، اسمارت برد)، آمفی تاتر، سالن امتحانات، مراکز کامپیوتر دانشجویان کارشناسی و تحصیلات تکمیلی و مراکز آموزشی  فضای آموزشی مناسب برای دانشجویان مستعد این رشته فراهم نموده است.  مجموع فعالیتهای  اساتید، دانشجویان و کارکنان این دانشکده در عرصه های علمی  کشور به وضوح قابل رویت می باشد و ثمره این فعالیتها  متخصصانی هستند که همواره در مراکز بزرگ علمی و صنعتی در داخل و خارج از کشور جذب بازارهای کار می شوند.   دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران با در اختیار داشتن کادر علمی برجسته توانسته است فضایی علمی و تحقیقاتی برای آموزش هر چه بهتردانشجویان خود مهیا نماید.

 - ایجاد ارتباط و هماهنگی با مدیران ذیربط حوزه معاونت آموزشی دانشگاه جهت اجرای مقررات و دستورالعمل های آموزشی مصوب .  - ارزشیابی عملکرد آموزشی سالیانه اعضای هیات علمی و کادر آموزشی دانشکده بمنظور ارتقاء کیفیت فعالیت آنها .  - ایجاد ارتباط وهماهنگی با مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه جهت اجرای ضوابط و مقررات مربوط .  - برنامه ریزی و تنظیم خط مشی و روشهای اجرائی لازم جهت اجرای مصوبات شورای آموزشی دانشگاه .  - نظارت بر اجرای برنامه های آموزشی گروهها و کوشش در جهت حل مشکلات آموزشی آنها .  - نظارت بر کلیه فعالیتهای آموزشی و پژوهشی دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی .

  این دانشکده در سه مقطع کارشناسی، کارشتاسی ارشد و دکترا پذیرش دانشجو دارد.  - ارزیابی فعالیتهای آموزشی و پژوهشی دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی . آدرس: تهران- نارمک- دانشگاه علم و صنعت ایران- دانشکده معماری و شهرسازی .  - تهیه و تنظیم سیاستهای آموزشی دانشکده و ارائه آن به رئیس دانشکده .  - نظارت بر کلیه فعالیتهای آموزشی دانشجویان دوره های کارشناسی .  - رسیدگی به تخلفات آموزشی دانشجویان از طریق کمیته انظباطی .  معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده معماری و شهرسازی .  - نظارت بر اجرای آزمونهای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری .

رئیس دانشکده - دانشگاه علم و صنعت ایران - دانشکده معماری و ...

  جا دارد از تلاش بی وقفه و همراهی همکاران خود، از اساتید محترم و کارکنان گرامی دانشکده که بستر مناسب را برای رشد توانایی ها و فعالیتهای فرزندان این مرز و بوم فراهم نموده اند نیز سپاسگزاری نمایم و همچنین از مسئولان سابق دانشکده که پایه گزاران و فراهم آورندگان زمینه رشد و تعالی دانشکده در سالهای اخیر بوده اند نیز بسیار تشکر و قدردانی نمایم. امید داریم با افزایش سرمایه‌گذاری‌های لازم و توسعه زیرساخت‌های آموزشی و پژوهشی؛ فضایی سرشار از نشاط علمی و تلاش جمعی را برای دانشجویان مستعد و علاقمند فراهم ساخته و با یک برنامه هدفمند، محیط مطلوب علمی- فرهنگی را در دانشکده ایجاد نماییم، که حاصل آن توسعه علم و فناوری، و تربیت انسان‌هایی متخصص و وظیفه‌شناس باشد.

  مأموریت اصلی این دانشکده ، مشارکت در توسعه نظام علمی و دانشگاهی کشور در عرصه‌های ملی و فرا ملی ، توسعه آموزش عالی با کیفیتی ممتاز، آموزش نظری و عملی دانشجویان در رشته‌ها و مقاطع مختلف تحصیلی و تأمین منابع انسانی متخصص، کارآمد و متعهد است.   ورود شما را به سایت دانشکده معماری وشهرسازی گرامی می دارم و از اینکه لحظات و دقایقی از وقت گرانبهای خود را برای مراجعه به این سایت اختصاص داده اید سپاسگزارم.  - شرکت درشوراهای ذیربط دانشگاه و انعکاس نتایج و گزارشات شوراها به اعضای هیات علمی و کارکنان و احیاناً دانشجویان دانشکده در گردهمائیهای مربوط.

 - بررسی و برآورد نیازهای مالی، استخدامی، تجهیزاتی و تحقیقاتی دانشکده و اعلام آن به مقامات مسئول سازمان مرکزی دانشگاه.  - نظارت بر عملکرد کادر غیرهیات علمی دانشکده وارزیابی فعالیت و رفتار آنها با مشارکت مدیران واحدهای تابعه.  - ایجاد ارتباط و هماهنگی با معاونین دانشگاه جهت اجرای مقررات و ضوابط مربوط در دانشکده. امیدوارم تلاش همکاران در تدارک این سایت بتواند رضایت خاطر شما را فراهم آورد.  - ایجاد هماهنگی و نظارت بر امور آموزشی و پژوهشی، اداری و مالی دانشکده.  - نظارت بر حسن اجرای وظایف آموزشی و پژوهشی اعضای هیات علمی دانشکده.  - پیشنهاد انتصاب معاونین دانشکده و مدیران گروهها به رئیس دانشگاه.

 

منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۴۰۰ساعت: ۰۷:۵۵:۵۵ توسط:ستار یکتا موضوع: نظرات (0)

زمین شناسی مهندسی - کتابهای زمین شناسی مهندسی

معرفی و دانلود کتاب مقدمه‌ای بر مدل‌های زمین در زمین شناسی مهندسی

کار وی عمدتاً در پروژه‌های مهندسی بزرگ و سنگین عمرانی و استخراج از معادن روباز، از جمله پل‌ها، سدها، بندرها، بزرگراه‌ها، خطوط لوله‌، و راه آهن و تونل‌ها‌ در بیابان‌ها، کوهستان‌ها، پرمافراست‌ها و جنگل‌های بارانی، در مکان‌های متنوعی مانند استرالیا، بورنئو، برزیل، فالکلند، کنیا، لیبی، نپال، گینه نو پاپوا، سیبری، سودان و بیشتر مکان‌های بین این مناطق، بوده است. پتیفر به عنوان عضو تیم‌های چند رشته‌ای، در تهیه گزارش‌های ESIA و راهنماهای ظرفیت ساختمان‌سازی کمک کرده و همچنین در پروژه‌های تحقیقاتی صنعت محور که در رابطه با ناخالصی‌های شیمیایی موجود در بتن‌ها، اثرات کانی‌های رسی در تونل زنی و قابلیت احداث ترانشه‌های زنجیره‌ای بوده‌اند، مشارکت داشته است.

شاید بتوان از کتاب مقدمه‌ای بر مدل‌های زمین در زمین شناسی مهندسی (Geomodels in Engineering Geology: An Introduction) به عنوان گزارش کمکی برای آن‌هایی که ممکن است بخواهند بیشتر با محیط‌های انتخاب شده آشنایی داشته باشند، استفاده کرد و آخرین و نه کمترین هدف کتاب استفاده از آن برای تدریس است. مرزهای واگرا مرزهای سازنده‌ای هستند که صفحات جدید اقیانوس در آن‌ها شکل می‌گیرند و متعاقباً در نتیجه بالا آمدن ماگمای بازالتی سبک‌تر (سنگ سیال بسیار داغ) ایجاد شده توسط سیالات سیلیکاتی جدا شده از مواد جامد غنی از آهن در گوشته تا حدی ذوب شده، تشکیل می‌شوند. وی مدارک تحصیلات تکمیلی در مصالح زمین و مدیریت زیست‌محیطی و منابع زمین را دارد و در پروژه‌هایی در اروپا، آفریقا، آمریکای جنوبی و منطقه آسیا-اقیانوس آرام از جمله خطوط لوله، ایستگاه‌های برق، معادن روباز، معادن زیرزمینی، راه آهن و راه کار کرده است.

جف پتیفر (Geoff Pettifer) یک زمین‌شناس فعال با بیش از 35 سال تجربه، از مطالعه میکروسکوپی و بررسی اشعه ایکس از مصالح، ارزیابی ساختگاه‌ها، طراحی ترانشه‌های سنگی و نظارت بر کارهای خاکریزی گرفته تا مطالعات زمین‌لغزش ناحیه‌ای و ارزیابی زمین‌های پرواز است. کتاب مقدمه‌ای بر مدل‌های زمین در زمین شناسی مهندسی نوشته‌ی پیتر فوکس، جف پتیفر و تونی والتام، رویکردی نوآورانه دارد که مبتنی بر اصول علمی و تجربه‌های معتبر در سطح دنیا در خصوص تهیه‌ی مدل‌های زمین در پروژه‌های مختلف مهندسی ارائه شده است. این فرآیند تعداد زیادی دایک آذرین و آتشفشان‌های زیر‌دریایی را تولید می‌کند و همچنین جزایر میانه اقیانوسی را از ماگمای اضافی، پدید می‌آورد (به عنوان مثال ایسلند، که در خط شکاف میان اقیانوسی اطلس قرار دارد).

 

خرید کتاب زمین شناسی مهندسی و ژئوتکنیک ویژه داوطلبان آزمون ...

مسئولیت وجه پرداخت شده توسط کاربر با مدیریت پرتال بوده و در صورتی که کتاب برای کاربر ارسال شده و مشکلی نباشد، وجه کتاب به ناشر پرداخت خواهد شد در غیر این صورت تا تعیین تکلیف نهایی، وجه کتاب در حساب انجمن باقی مانده و چنانچه کاربر ذی حق باشد، وجوه پرداختی به حساب کاربر برگشت داده خواهد شد. در زیر تصویر کتاب، قیمت پشت جلد و قیمت خالص بعد از اعمال تخفیف، اعلام شده و با ورود به داخل هر کتاب، کاربر می تواند علاوه بر اطلاعات شناسنامه ای، به چکیده کتاب، فهرست مطالب و موضوع های آن دسترسی داشته باشد. در ذیل این اطلاعات، فهرست کتابفروشی های ناشر که کتابهای وی را در تهران و شهرستانها به فروش می رسانند همراه با نشانی و تلفن، ارائه شده و کاربر می تواند کتاب خود را از کتابفروشی های محلی تهیه نماید.

درصورتی که حداکثر ظرف ده روز از تاریخ خرید، اعلامی مبنی بر عدم دریافت یا عدم رضایت از کتاب خریداری شده از طرف کاربر به پرتال اعلام نگردد، خرید مذکور از طرف پرتال، صحیح و کامل تلقی می گردد. لازمه این کارکرد آن است که کاربران بتوانند با کمک سیستم های جستجو با وارد کردن کلید واژه هایی از عنوان، نویسنده یا ناشر کتاب به منابع متعدد از ناشران مختلف دسترسی داشته و خرید نمایند. مثلا کاربر می تواند یا استفاده از جستجوی پیشرفته و موضوع بندی موجود به اطلاعات کتاب های یک موضوع خاص که برای نخستین بار در سال جدید منتشر شده دسترسی داشته و برای خرید انتخاب نماید. بعد از پرداخت وجه توسط کاربر، سیستم ادمین پرتال، بطور خودکار، سفارشات هر ناشر را برای وی ارسال کرده و ناشران می توانند از طریق آیکون (ورود ناشر) به سفارشات خود دسترسی داشته باشند.

در جستجوی پیشرفته علاوه بر امکان وارد کردن اطلاعات بیشتر و جداسازی خاص تر می توان از تقسیم بندی و رده بندی حوزه های مختلف علمی نیز استفاده کرده و به نتایج مطلوب تری رسید. ناشر با ارسال کتاب یا کتاب های خریداری شده، اطلاعات پستی مربوطه را اعلام داشته و در صورتی که به هر دلیلی امکان ارسال کتاب نداشته باشد، آیکون (برگشت وجه) را علامت می زند. تا قبل از پرداخت وجه، سبد خرید موجود با عنوان (در حال بررسی) در فهرست سفارشات کاربر نمایش داده شده و از طریق آیکون (پرداخت) امکان نهایی شدن خرید وجود دارد.  پیشنهاد می گردد کاربر در بدو ورود از آیکون (ورود کاربر) در بالای صفحه اصلی، استفاده کرده تا در حین خرید نیازی به وارد کردن کد و رمز خود نداشته باشد.

 

منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۴۷:۴۸ توسط:ستار یکتا موضوع: نظرات (0)

مدارهای الکتریکی - درس مدارهای الکتریکی

مدارهای الکتریکی 1- ابوطالبی - بهار 99

زمان امتحان روز دوشنبه 26 خرداد 1399 از از ساعت 12:30 الی 13:15 است، ولی برای اطمینان از عدم بروز مشکلات احتمالی در ورود به سیستم و آپلود پاسخ، از 5 دقیقه قبل از شروع آزمون تا 5 دقیقه پس از انتهای آزمون، امکان ورود به کوییز وجود دارد. در طول مدت آزمون، استاد حل تمرین درس در جلسه مجازی حل تمرین درس (در سامانه BBB سامیاد) حضور دارند و در صورتی که در گرفتن سوال یا آپلود پاسخ مشکلی داشتید، می توانید موضوع را با ایشان مطرح کرده و راهنمایی بخواهید. کوییز چهارم درس مدارهای الکتریکی 1 از مبحث تحلیل حالت دائمی سینوسی، به صورت مشترک برای هر سه گروه درس، در روز دوشنبه 26 خردادماه- ساعت 12:30 الی 13:15 برگزار می شود.

این کوییز شامل سه سوال است که دانشجویان باید به انتخاب خود به دو سوال از این سه سوال پاسخ دهند. سایر موارد مشابه دو کوییز قبلی است که توضیحات آن در ذیل کوییز اول آمده است. در صورتی که درخواست بررسی مجدد برگه پایان ترم خود را دارید، لطفا حداکثر تا روز یکشنبه 5 مردادماه 1399 درخواست خود را (با ذکر شماره سوال های مورد نظر) از طریق ایمیل. نمرات نهایی بعد از رسیدگی به اعتراضات، در سیستم گلستان اعلام خواهد شد. فایل های مربوط به مطالب ارائه شده در جلسات مجازی درس در این محل قرار می گیرد و توصیه می شود قبل از جلسات کلاس، مروری روی آنها داشته باشید. با توجه به تصمیم دانشگاه مبنی برتشکیل کلاس های مجازی از طریق سامانه آموزش مجازی دانشگاه، لطفا به لینک زیر مراجعه فرمایید:.

 

جزوه مدارهای الکتریکی 1

شاید بهترین راه حل را بتوان تغییر نحوه تدریس این درس توسط اساتید محترم ذکر کرد، به این صورت که استاد مربوطه از تکنیک تدریس ترکیبی استفاده نمایید؛ یعنی هم پای تابلو شروع به تدریس و حل سوال نمایید و هم در فصولی که حس میکند احتیاج به وقفه طولانی نیست از پاورپوینت مدارهای الکتریکی 1 استفاده نمایید. توجه: اساتید محترم، این فایل “پاورپوینت باز” مدارهای الکتریکی 1 بوده که می توانید با توجه به صلاح دید خود اقدام به ویرایش آن نمایید و البته دانشجویان نیز می توانند به عنوان جزوه در قسمت های خالی این پاورپوینت یادداشت های کلاس خود را درج نمایند. شاید یکی از مشکلات مدارهای الکتریکی 1 را می توان گستردگی و حجم نسبتا زیاد آن دانست که اغلب در دانشگاه ها فصول آخر مورد کم لطفی اساتید محترم قرار می گیرد و اگر دانشجو برق باشید این مورد حتما به فرآیند تحصیل شما در ترم های آینده لطمه خواهد زد.

مدارهای الکتریکی 1 را می توان پایه ترین درس رشته برق دانست که بدون شک هر دانشجویی که در این رشته تحصیل می کند باید آن را به خوبی فراگیرد، این درس به دلیل اهمیت در صنعت، در سایر رشته ها نیز؛ بخصوص کامپیوتر ارائه می گردد. به همین جهت برای شما دانشجو و استاد محترم فایل آموزشی مدارهای الکتریکی 1 را به صورت پاورپوینت قرار داده ایم تا بتوانید با ظاهری جذاب تر این درس را فراگیرید.      دانلود مستقیم جزوه مدارهای الکتریکی 1 – پاورپوینت  | با حجم 4 مگابایت.      دانلود مستقیم جزوه مدارهای الکتریکی 1 – PDF  | با حجم 4 مگابایت. راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام PowerEn عضو شوید.

Power Engineering گروهی از اساتید و مهندسان باتجربه کشور می‌باشد که صرفا برای افزایش سطح آگاهی‌های دانشجویان و مهندسین رشته برق راه‌اندازی گردیده است. به منظور افزایش کیفیت محتوا، نظرات ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند. لطفا در این بخش تنها نظر خود را در رابطه با موضوع فوق ارسال بفرمایید.

جزوه رایگان مدار الکتریکی 1

بار یک مدار الکتریکی ممکن است به اندازه مواردی باشد که لوازم خانگی مانند یخچال ، تلویزیون ، لامپ یا پیچیده تر مانند بار در خروجی یک ایستگاه تولید برق هیدرولیک را به آسانی انجام دهد. بار یک مدار الکترونیکی ممکن است به اندازه چند مقاومت ، خازن و یک لامپ ساده باشد ، همه به هم متصل شده اند تا فلش را در یک دوربین ایجاد کنند. به بخشی از مدار الکتریکی که بین نقطه شروع الکترونها و نقطه بازگشت آنها به منبع باشد ، “بار” مدار الکتریکی گفته می شود. () نقطه خروج “بازگشت” نامیده می شود زیرا الکترون ها هنگام تکمیل مسیر یک مدار الکتریکی همیشه به منبع می شوند. جزوه رایگان مدار الکتریکی – مدار الکتریکی مسیری است که در آن الکترون های ولتاژ یا منبع جریان جریان می یابند.

همچنین شما کاربران عزیز میتوانید برای درخواست معلم خصوصی مدارالکتریکی و تدریس خصوصی درس مدار اقدام نمایید. سایت مدرسان امیرکبیر امکان دانلود رایگان جزوه درس مدارالکتریکی یک را برای کاربران خود فراهم کرده است. یا یک مدار الکترونیکی می تواند پیچیده باشد و هزاران مقاومت ، خازن و ترانزیستور را به هم متصل کند. نقطه ای که الکترون ها مدار الکتریکی را ترک می کنند “بازگشت” یا “زمین” نامیده می شود. () شما کاربران عزیز میتوانید از لینک زیر جزوه را به صورت رایگان و مستقیم دانلود نمایید. نقطه ای که آن الکترون ها وارد یک مدار الکتریکی می شوند “منبع” الکترون ها هستند.

AC معمولاً از وسایل و موتورهای بزرگ قدرت می گیرد و توسط نیروگاه ها تولید می شود. مدارها از دو شکل برق استفاده می کنند: جریان متناوب (AC) و جریان مستقیم (DC). () باتری های DC دارای وسایل نقلیه باتری و سایر ماشین ها و الکترونیک است. مدارهای الکترونیکی معمولاً از منابع جریان مستقیم استفاده می کنند. مقاومت ها و دیگر عناصر مدار را می توان به صورت سری یا موازی وصل کرد. () انتقال مستقیم ولتاژ ولتاژ بالا از مبدل های بزرگ استفاده می کند. () ممکن است یک مدار مجتمع مانند ریزپردازنده در یک کامپیوتر باشد.

منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۴۰۰ساعت: ۰۷:۳۹:۰۱ توسط:ستار یکتا موضوع: نظرات (0)