یکتاس یکتاس .

یکتاس

بعدی - tRNA های دیگر ساختار 3 بعدی مشابهی دارند

ساختار سومزنجیره آمینواسیدی با وجود پیوندهای کوالانسی(پیوند پپتیدی بین دو ریشه مجاور) درون اسکلت خود پایه (Backbone) تمایل دارد به گونه‌ای تا ‌بخورد که بین گروه کربوکسیل (C==O) یک ریشه و گروه آمینو (N-H) ریشه دیگر (که در بخش دیگری از زنجیره قرار دارد)  پیوند هیدروژنی برقرار شود. در سال 2000، ونکاترامن راماکریشنان[1] ، توماس ستیستز[2] و آدا یونا[3] زیست‌شناسان ساختاری بودند که اولین اطلاعات درباره ساختار زیرواحدهای ریبوزوم را تولید و در PDB منتشر کردند و در سال 2009 به پاس تحقیقاتشان درباره ساختار ریبوزوم، مفتخر به کسب جایزه نوبل شدند. اطلاعات موجود در پایگاه­‌های داده مانند GenBank (پایگاه داده در آمریکا)، [6]DDJB (پایگاه داده در ژاپن) و پایگاه داده توالی ایجاد شده توسط [7]EMBL (آزمایشگاه زیست‌شناسی مولکولی اروپا) برای استفاده همه افراد به خصوص محققین در سراسر جهان در دسترس قرار گرفته است.

ریبوزوم به اندازه سه باز روی mRNA حرکت می­کند  که همزمان با این حرکت جایگاه­های tRNA ها در ریبوزوم جابجا می شوند بطوریکه tRNA ای که در جایگاه P قرار دارد به جایگاه E  و tRNA ای که در جایگاه A قرار دارد (که متصل به زنجیره پلی پپتیدی است) به جایگاه P منتقل می­شود. این پروتیئن­ها در قسمت­های مختلف سلول عملکردهای مختلفی دارند یا در داخل سلول وظیفه ای دارند و  یا اینکه به بیرون از سلول ترشح می‌شوند به همین دلیلپروتئین‌ها باید دسته‌بندی شوند تا در نهایت در محل صحیح خود قرار بگیرند. 22 نوع آنزیم فعال‌کننده tRNA وجود دارد که هر کدام مختص یکی از 20 نوع آمینواسید و tRNA مختص آن بوده و جایگاه فعال آنزیم فعال کننده tRNA همزمان هم از نظر انتخاب آمینواسید و هم توالی tRNA ویژه آن آمینواسید اختصاصی عمل می­کند.

پلی پپتیدها زنجیره­ای از آمینواسیدها هستند که می توانند حداکثر از 20 نوع زیرواحد آمینواسیدی تشکیل شده و با  هر ترتیبی کنارهم قرار بگیرند، این امر باعث شده­ است که پروتئین‌ها تنوع بسیار زیادی در جهان داشته باشد. دانشمندی که روی یک ناهنجاری ژنتیکی مشخص در انسان مطالعه می‌کند، ممکن است شباهت‌هایی در توالی ژنتیکی افراد مبتلا به این بیماری مشاهده کند و به دنبال پیدا کردن توالی‌های همولوگ در سایر ارگانیسم‌ها برود. بیوانفورماتیک شاخه­‌ای از علوم کامپیوتری است که برای ذخیره‌سازی و آنالیز حجم عظیمی از  اطلاعات و داده‌های بیولوژیکی حاصل از توالی‌یابی ژنوم، شناسایی ژن‌ها و توالی‌ پروتئین‌ها به کار گرفته می­شود.

 

منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ دی ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۵۸:۲۸ توسط:ستار یکتا موضوع: نظرات (0)

کلیه - کلیه معاملاتی که اجزاء یا خدمه یا شاگرد تاجر برای امور تجارتی ارباب خود می نمایند

انواع معاملات تجارتی

به عبارت دیگر در مورد اعمال تجارتی نوع اول موضوع معاملات باید تجارتی باشد تا شخصی که اقدام به آن می کند تاجر محسوب گردد، اما در مورد اعمال تجارتی نوع دوم شخصی که اقدام به معامله میکند باید تاجر باشد تا معاملات او تجارتی محسوب گردد، در غیر این صورت این گونه معاملات تجارتی محسوب نمی گردد. موسسه حقوقی ثبت نوول در این مقاله تلاش و کوشش نموده است تا درباره ی انواع معاملات تجارتی مطالبی را ارائه نماید مقاله را بخوانید و چنانچه با هر سوال و موردی مواجه شدید می توانید با مشاوران و کارشناسان ما تماس حاصل نموده و از راهنمایی های آن ها بهره مند شوید. علاوه بر معاملات تجارتی ذاتی معاملات دیگری هست که ذاتأ تجاری نیستند ولی به اعتبار تاجر بودن طرفین معامله و یا یکی از متعاملین، تجارتی شناخته شده و تابع قوانین تجاری می باشند.

اعمال تجارتی تبعی، به معاملاتی اطلاق می شود که خود آنها اصولا و ذاتا تجارتی نیستند ولی اگر تاجر آنها را انجام دهد ، به اعتبار و به تبع تاجر بودن شخص، تجارتی محسوب می گردند. اعمال تجارتی ذاتی یا اصلی عبارت است از معاملاتی که به خودی خود و صرف نظر از اینکه چه کسی آن را انجام می دهد تجارتی محسوب می شود. قانون تجارت در ماده دوم به تبعیت از قانون تجارت فرانسه معاملات تجارتی را به ۱۰ قسمت تقسیم نموده، به شرح زیر:. معاملاتی که به اعتبار تاجر بودن یکی از طرفین، تجارتی محسوب می شود و آنها را معاملات تجارتی تبعی می گویند. – معاملاتی که ذاتا تجارتی هستند و در صورتی که شخصی شغل او منحصر به یکی ازآنها باشد تاجر شناخته میشود.

برای مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر درباره رتبه بندی شرکت فوری و سریع می توانید به مقاله آن مراجعه کنید. در جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مراحل ادغام شرکت های تجارتی می توانید به مقاله آن مراجعه کنید. این قبیل معاملات را معاملات تجارتی تبعی می نامند و در ماده 3 قانون تجارت به ۴ قسمت تقسیم شده است:. ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

سامانه جامع مصوبات شورای شهر تهران

ماده 41 - هر گاه یکی از تعهدکنندگان سهم غیر نقدی اختیار کند یا مزایای خاصی برای خود مطالبه نماید مجمع عمومی در جلسه اول که منعقد‌میشود امر بتقویم سهم غیر نقدی نموده یا موجبات مزایای مطالبه شده را تحت نظر میگیرد تصویب قطعی تقویم یا موجبات مزایا بعمل نمی‌آید و‌تشکیل شرکت واقع نمی‌شود مگر در جلسه دیگر مجمع عمومی که بر حسب دعوت جدید منعقد خواهد شد و برای اینکه در جلسه دوم تقویم یا‌موجبات مزایا تصویب شود باید لااقل پنج روز قبل از انعقاد جلسه راپرتی در این خصوص طبع و بین تمام تعهدکنندگان توزیع شده باشد تصویب امور ‌مذکور باید باکثریت دو ثلث تعهدکنندگان حاضر باشد و جلسه مجمع عمومی قانونی نخواهد بود مگر اینکه عدداً نصف کل شرکائی که خرید سهام‌نقدی را تعهد کرده‌اند حاضر بوده و نصف کل سرمایه نقدی را دارا باشند کسانی که دارای سهم غیر نقدی هستند یا مزایای خاصی برای خود مطالبه ‌کرده‌اند در موقعیکه سهم غیر نقدی یا مزایای آنها موضوع رأی است حق رأی ندارند آن قسمت از سرمایه غیر نقدی که موضوع مذاکره و رأی است در‌جزو سرمایه شرکت محسوب نخواهد شد اگر در جلسه دوم مجمع عمومی نصف تعهدکنندگان سهام نقدی و نصف سرمایه نقدی حاضر نشده مجمع بطور موقت تصمیم خواهد گرفت و مطابق قسمت اخیر ماده (45) رفتار میشود.

ماده 62 - مجمع عمومی سالیانه یک یا چند مفتش (‌کمیسر) معین میکند - مفتشین مزبور که ممکن است از غیر شرکاء نیز انتخاب شوند مأموریت ‌خواهند داشت که در موضوع اوضاع عمومی شرکت و همچنین در باب بیلان (‌خلاصه جمع و خرج) و صورت‌حسابهائیکه مدیرها تقدیم میکنند ‌راپرتی بمجمع عمومی سال آینده بدهند - تصمیماتی که بدون این راپرت راجع بتصدیق بیلان و صورت‌حسابهای مدیران اخذ میشود معتبر‌نخواهد بود - در صورتیکه مجمع عمومی مفتشین مذکور را معین نکرده باشد یا یک یا چند نفر از مفتشینی که معین شده‌اند نتوانند راپرت بدهند یا از‌دادن راپرت امتناع نمایند رئیس محکمه بدایت مرکز اصلی شرکت بتقاضای هر ذیحقی و پس از احضار مدیران شرکت مفتشین را انتخاب و یا بجای ‌آنهایی که نتوانسته‌اند یا امتناع کرده‌اند مفتشین جدیدی معین میکند.

 

نسخه چاپی قانون تجارت

ماده 30 - هر گاه یکی از شرکاء سهم غیر نقدی اختیار کند یا مزایای خاصی برای خود مطالبه نماید مجمع عمومی شرکاء در جلسه اول که منعقد‌می‌شود امر به تقویم سهم غیر نقدی نموده یا موجبات مزایای مطالبه شده را تحت نظر می‌گیرد لیکن تصویب قطعی تقویم یا موجبات مزایا به عمل‌نمی‌آید و تشکیل شرکت واقع نمی‌شود مگر در جلسه دیگر مجمع عمومی که بر حسب دعوت جدید منعقد خواهد شد و برای این که در جلسه دوم‌تقویم یا موجبات مزایا تصویب شود باید لااقل پنج روز قبل از انعقاد جلسه راپورتی در این خصوص طبع و بین تمام شرکاء توزیع شده باشد تصویب‌امور مذکور باید به اکثریت دو ثلث شرکاء حاضر باشد و جلسه مجمع عمومی قانونی نخواهد بود مگر آن که عدداً نصف کل شرکاء حاضر و نصف کل‌سرمایه نقدی را دارا باشند شرکایی که دارای سهم غیر نقدی هستند یا مزایای خاصی برای خود مطالبه کرده‌اند در این مجمع ذی‌رأی نیستند و هر گاه‌سهام غیر نقدی یا موجبات مزایایی که مطالبه شده تصویب نشود هر یک از شرکاء می‌تواند از شرکت خارج شود - تصویب مراتب مذکوره در فوق مانع‌نیست از این که بعدها نسبت به آنها دعوی تزویر و تقلب اقامه شود - هر گاه شرکت بین اشخاصی منعقد شود که سرمایه‌های غیر نقدی مشاعاً و‌منحصراً متعلق به خودشان باشد رعایت ترتیبات مذکوره در این ماده راجع به تقویم سهام غیر نقدی لازم نخواهد بود.

ماده 44 - مجمع عمومی شرکت باید لااقل سالی یک دفعه در موقعی که به موجب اساسنامه معین است منعقد شود در اساسنامه شرکت باید معین‌شود که هر کس برای این که حق ورود در مجمع داشته باشد چه عده سهام را به عنوان مالکیت یا وکالت باید دارا باشد و همچنین عده آرایی که هر یک‌از شرکاء به نسبت عده سهام خود دارند به موجب اساسنامه شرکت معین می‌گردد و در هر حال هیچ صاحب سهمی نمی‌تواند بیش از خمس آراء‌صاحبان سهامی را که در مجمع عمومی حاضرند دارا باشد - دارندگان سهامی که عده سهام هر یک از آنها برای حضور در مجمع عمومی کافی نیست‌می‌توانند به اندازه‌ای که عده سهام جمعی آنها برای داشتن رأی کافی باشد با یکدیگر متفق شده یک نفر را از میان خودشان برای حضور در مجمع مذکور‌معین نمایند لیکن در مجامع عمومی که برای تصدیق سهم‌الشرکه و تعیین اولین مدیرها و تصدیق اظهارات مؤسسین بر طبق ماده 33 منعقد می‌شود‌کلیه صاحبان سهام قطع نظر از عده سهامی که دارند می‌توانند حضور به هم رسانند.

 

منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ دی ۱۴۰۰ساعت: ۰۷:۰۰:۱۳ توسط:ستار یکتا موضوع: نظرات (0)

توپ - ترتیبات و مقررات لازم جهت انجام آزمایشات توپ تنیس

قوانین و مقررات بازی تنیس|دابلیو آر

1- زمین بازی انفرادی 2- اجزاء ثابت زمین 3- توپ تنیس 4- راکت تنیس 5- زننده سرویس و دریافت کنندة سرویس 6- انتخاب زمین و سرویس 7- سرویس 8- خطای پا 9- اجرای ضربه سرویس 10- خطای سرویس 11- سرویس دوم 12- زمان اجرای سرویس 13- قانون بجا 14- قانون بجا در سرویس 15- ترتیب اجرای سرویس 16- زمان تعویض زمین 17- توپ در گردش 18- ثبت امتیاز به نفع زنندة سرویس 19- ثبت امتیاز به نفع دریافت کنندة سرویس 20- مواردی که سبب از دست رفتن امتیاز می‏گردد 21- بازیکن مانع حریف می‏شود 22- اصابت توپ به خط 23- برخورد توپ به اجزاء ثابت زمین 24- برگشت دادن صحیح توپ 25- زمانیکه بازیکن از بازی بازداشته شود 26- حساب امتیازات در «گیم» 27- حساب امتیازات در «ست» 28- حداکثر تعداد «ستها» 29- شرح وظایف مسئولان 30- حفظ تداوم بازی و زمانهای استراحت 31- راهنمائی بازیکن (توسط مربی و یا غیره) 32- تعویض توپ 33- بازی دوبل 34- زمین بازی دوبل 35- ترتیب سرویس در بازی دوبل 36- ترتیب دریافت سرویس در بازی دوبل 37- سرویس خارج از نوبت در بازی دوبل 38- دریافت سرویس خارج از نوبت در بازی دوبل 39- خطای سرویس در بازی دوبل 40- گردش توپ در بازی دوبل ضمیمه1:مقررات لازم جهت انجام آزمایشات ماده3 ضمیمه2: قوانین بازی با صندلی چرخدار.

(ابتدای صفحه) ماده 2 اجزائ ثابت زمین اجزاء ثابت زمین نه تنها در برگیرندة تور، پایه های زمین انفرادی طناب یا سیم نگهدارندة تور- نوار تور و کمربند نگهدارندة تور است، بلکه در صورت وجود، شامل موانع انتهائی و کناری جایگاهها، صندلیهای ثابت یا قابل نقل و انتقال پیرامون زمین بازی، افراد اشغال کنندة صندلیها، کلیه دیگر اجزاء ثابت در پیرامون و یا بالای زمین بازی، داور، داور تور، داور خطای پا، خط نگهداران توپ جمع کنها البته در هنگامی که جای مقر خود حضور دارند، نیز می‏گردد. قطر توپ باید بیش از 35/6 سانتیمتر و کمتر از 67/6 سانتیمتر باشد و وزن آن باید بیش از 7/56 گرم و کمتر از 5/58 گرم باشد و جهش توپ در صورت رها شدن از فاصلة 254 سانتیمتر بر روی یک سطح بتونی باید بیش از 135 سانتیمتر و کمتر از 147 سانتیمتر باشد تحت فشار 165/8 کیلو گرم توپ باید دچار فرورفتگی بداخل به میزان بیش از 56/0 سانتیمتر و کمتر از 74/0 سانتیمتر در قسمت جلوئی و فرورفتگی به میزان بیش از 89/0 سانتیمتر و کمتر از 08/1 سانتیمتر در قسمت پشتی شود.

 

دانلود با لینک مستقیم فایل+قوانین و مقررات بازی تنیس+

1- زمین بازی انفرادی 2- اجزاء ثابت زمین 3- توپ تنیس 4- راکت تنیس 5- زننده سرویس و دریافت کنندة سرویس 6- انتخاب زمین و سرویس 7- سرویس 8- خطای پا 9- اجرای ضربه سرویس 10- خطای سرویس 11- سرویس دوم 12- زمان اجرای سرویس 13- قانون بجا 14- قانون بجا در سرویس 15- ترتیب اجرای سرویس 16- زمان تعویض زمین 17- توپ در گردش 18- ثبت امتیاز به نفع زنندة سرویس 19- ثبت امتیاز به نفع دریافت کنندة سرویس 20- مواردی که سبب از دست رفتن امتیاز می‏گردد 21- بازیکن مانع حریف می‏شود 22- اصابت توپ به خط 23- برخورد توپ به اجزاء ثابت زمین 24- برگشت دادن صحیح توپ 25- زمانیکه بازیکن از بازی بازداشته شود 26- حساب امتیازات در «گیم» 27- حساب امتیازات در «ست» 28- حداکثر تعداد «ستها» 29- شرح وظایف مسئولان 30- حفظ تداوم بازی و زمانهای استراحت 31- راهنمائی بازیکن (توسط مربی و یا غیره) 32- تعویض توپ 33- بازی دوبل 34- زمین بازی دوبل 35- ترتیب سرویس در بازی دوبل 36- ترتیب دریافت سرویس در بازی دوبل 37- سرویس خارج از نوبت در بازی دوبل 38- دریافت سرویس خارج از نوبت در بازی دوبل 39- خطای سرویس در بازی دوبل 40- گردش توپ در بازی دوبل ضمیمه1:مقررات لازم جهت انجام آزمایشات ماده3 ضمیمه2: قوانین بازی با صندلی چرخدار.

(ابتدای صفحه) ماده 2 اجزائ ثابت زمین اجزاء ثابت زمین نه تنها در برگیرندة تور، پایه های زمین انفرادی طناب یا سیم نگهدارندة تور- نوار تور و کمربند نگهدارندة تور است، بلکه در صورت وجود، شامل موانع انتهائی و کناری جایگاهها، صندلیهای ثابت یا قابل نقل و انتقال پیرامون زمین بازی، افراد اشغال کنندة صندلیها، کلیه دیگر اجزاء ثابت در پیرامون و یا بالای زمین بازی، داور، داور تور، داور خطای پا، خط نگهداران توپ جمع کنها البته در هنگامی که جای مقر خود حضور دارند، نیز می‏گردد. قطر توپ باید بیش از 35/6 سانتیمتر و کمتر از 67/6 سانتیمتر باشد و وزن آن باید بیش از 7/56 گرم و کمتر از 5/58 گرم باشد و جهش توپ در صورت رها شدن از فاصلة 254 سانتیمتر بر روی یک سطح بتونی باید بیش از 135 سانتیمتر و کمتر از 147 سانتیمتر باشد تحت فشار 165/8 کیلو گرم توپ باید دچار فرورفتگی بداخل به میزان بیش از 56/0 سانتیمتر و کمتر از 74/0 سانتیمتر در قسمت جلوئی و فرورفتگی به میزان بیش از 89/0 سانتیمتر و کمتر از 08/1 سانتیمتر در قسمت پشتی شود.

 

 قوانین و مقررات تنیس و رعایت نکات آن با توجه به حقوق ورزشی

ماده ۲- اجزای ثابت زمین اجزاء ثابت زمین نه تنها در برگیرنده تور، پایه های زمین انفرادی طناب یا سیم نگهدارنده تور- نوار تور و کمربند نگهدارنده تور است، بلکه در صورت وجود، شامل موانع انتهائی و کناری جایگاهها، صندلیهای ثابت یا قابل نقل و انتقال پیرامون زمین بازی، افراد اشغال کننده صندلیها، کلیه دیگر اجزاء ثابت در پیرامون و یا بالای زمین بازی، داور، داور تور، داور خطای پا، خط نگهداران توپ جمع کنها البته در هنگامی که جای مقر خود حضور دارند، نیز می‏گردد. قطر توپ باید بیش از ۳۵/۶ سانتیمتر و کمتر از ۶۷/۶ سانتیمتر باشد و وزن آن باید بیش از ۷/۵۶ گرم و کمتر از ۵/۵۸ گرم باشد و جهش توپ در صورت رها شدن از فاصله ۲۵۴ سانتیمتر بر روی یک سطح بتونی باید بیش از ۱۳۵ سانتیمتر و کمتر از ۱۴۷ سانتیمتر باشد تحت فشار ۱۶۵/۸ کیلو گرم توپ باید دچار فرورفتگی بداخل به میزان بیش از ۵۶/۰ سانتیمتر و کمتر از ۷۴/۰ سانتیمتر در قسمت جلوئی و فرورفتگی به میزان بیش از ۸۹/۰ سانتیمتر و کمتر از ۰۸/۱ سانتیمتر در قسمت پشتی شود.

ماده ۳۵- ترتیب سرویس در بازی دوبل ترتیب زدن سرویس در ابتدای هر ست به شرح زیر انجام می‏گیرد: دو یاری که نوبت سرویس دارند، در گیم اول هر ست باید تصمیم بگیرند که کدامیک سرویس نمایند و دو یار طرف دیگر باید به همین ترتیب برای زدن سرویس گیم دوم تصمیم بگیرند و یا بازیکنی که در گیم اول سرویس کرده باید در گیم سوم سرویس کند و یار بازیکنی که در گیم دوم سرویس کرده باید در گیم چهارم سرویس کند و به همین ترتیب در گیمهای بعدی ست باید عمل شود. ماده ۳۹- خطای سرویس در بازی دوبل سرویس در صورتی که از مفاد ماده ۱۰ پیروی کند خطا محسوب می‏گردد و چنانچه توپ با یار فرد سرویس کننده یا آنچه او پوشیده یا به همراه دارد برخورد نماید آن نیز خطا محسوب می‏شود اما اگر توپ سرویس شده قبل از برخورد با زمین به یار دریافت کننده یا هر آنچه پوشیده یا به همراه دارد، اصابت نماید و این توپ مطابق ماده ۱۴ (الف) بجا نباشد، سرویس کننده برنده امتیاز می‏باشد.

 

asiangemstones60246.iyublog.com


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ دی ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۳۴:۱۰ توسط:ستار یکتا موضوع: نظرات (0)

سته - سته آبی

دسته DualShock 4 سری جدید برای پلی استیشن ۴ – آبی Berry Blue

در اوایل سپتامبر سال ۲۰۱۶، سونی مدل دوم کنترلرهای DualShock 4 را که با نام DualShock V2 (CUH-ZCT2) شناخته می شود، معرفی کرد که دارای پیشرفت‌های جزئی نسبت به نسخه اصلی DualShock 4 از جمله ارتباط مستقیم از طریق USB، عمر باتری طولانی‌تر و امکان مشاهده نوار نوری در بالای صفحه لمسی است. در ادامه به ویژگی‌های مختلف کنترلر دوال شاک پلی استیشن ۴، مدل (CUH-ZCT2) می‌پردازیم تا برای خرید کنترلر پلی‌استیشن ۴ از آگاهی کامل برخوردار باشید. کنترلر دوال شاک ۴ در دو مدل متداول با نام‌های (CUH-ZCT1) و (CUH-ZCT2) توسط شرکت سونی تولید و توسط Sony Interactive Entertainment توسعه یافته و عرضه شده‌اند. کنترلر اوریجینال (اصلی) پلی استیشن ۴، دوال ‌شاک ۴ (DualShock 4) نام دارد.

کنترلر DualShock 4 از نسل هشتم کنترلر کنسول‌های بازی به شمار می‌رود. این ویژگی‌ها کاربران را به خرید کنترلر دوال شاک ۴ ترغیب می‌کند. مدل (CUH-ZCT1) در واقع اولین مدل از کنترلرهای کنسول پلی استیشن ۴ است.

asian-gemstones02479.like-blogs.com


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ دی ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۴۷:۲۹ توسط:ستار یکتا موضوع: نظرات (0)

ازت - تثبیت ازت به روش همیاری

تثبیت بیولوژیک نیتروژن در اثر همیاری سویه های مختلف باکتری آزوسپریلوم با ارقام مختلف گندم با ا|پی ایی

الف)در این تحقیق 80 نمونه خاک ریزوسفری و غیر ریزوسفری ار اراضی تحت کشت گیاهان مختلف زراعی تهیه گردید و برای جداسازی آزوسپریلوم ابتدا رقتهای خاک در محیط نیمه جامد اکن کشت داده شدند و بر روی محیط RC کلونیهای ریز قرمز رنگ به عنوان آزوسپریلوم خالص سازی شده اند و تحت آزمایشهای ترشح هورمون اکسین و توان حل کنندگی فسفر آلی و معدنی قرار گرفتند. گرچه استفاده از کودهای بیولوژیک در کشاورزی از قدمت بسیار زیادی برخوردار است و در گذشته نه چندان دور تمام مواد غذایی مورد مصرف انسان با استفاده از چنین منابع ارزشمندی تولید می شده است ولی بهره برداری علمی از اینگونه منابع سابقه چندانی ندارد.

(5و2و3ارزانش)نتیجه این همیاری علاوه بر تثبیت نیتروژن مولکولی،تولید موادی چون سیدروفور،باکتری کشها و فیتوهورمونها می باشد که ماحصل ترشح تمام موارد ذکر شده افزایش توان جذب عناصر غذایی،توسعه سیستم ریشه ای و در نهایت افزایش عملکرد می باشد. بدون تردید کاربرد کودهای بیولوژیک علاوه بر اثرات مثبتی که بر کلیه خصوصیات خاک دارد،از جنبه اقتصادی،زیست محیطی و اجتماعی نیز مثمرثمر واقع شده و می تواند به عنوان جایگزینی مناسب و مطلوب برای کودهای شیمیایی باشد. بنابراین با توجه به نتایج بدست آمده از کلیه آزمایشات انجام شده فوق می توان چنین اظهار داشت که کاربرد آزوسپریلوم می تواند بسیار مفید در عملکرد و جذب عناصر غذایی و نیز نقش مهمی در کاهش کودهای شیمیایی داشته باشد.

آزوسپریلوم به دلیل توان تثبیت نیتروژن مولکولی در ارتباط همیاری با گیاهان مهم زراعی مانند انواع غلات و همینطور تولید هورمونهای محرک رشد گیاه در سالهای اخیر به عنوان یک کود بیولوژیک مورد توجه قرار گرفته است. باکتری جنس Azospirillum که یکی از مهمترین باکتریهای تثبیت کننده نیتروژن می باشد،با گیاهان تک لپه مختلفی از جمله گندم،برنج،ذرت،ارزن،چاودار و گراسهای علفی مانند پنجه مرغی،کالارگراس قادر به ایجاد همیاری است. اگرچه کاربرد کودهای بیولوژیک به علل مختلف در طی چند دهه گذشته کاهش یافته است ولی امروزه با توجه به مشکلاتی که مصرف بی رویه کودهای شیمیایی پدید آورده است،استفاده از آنها در کشاورزی مجددا مطرح شده است.

 

rafaelhdypw.blogunteer.com


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ دی ۱۴۰۰ساعت: ۰۷:۵۵:۱۴ توسط:ستار یکتا موضوع: نظرات (0)

روی - آزمایش اثر روشنایی و تاریکی روی سنتز نشاسته در گیاهان

بازی های علمی آویداک

همه بازی‌های آموزشی و فکری یک وجه مشترک دارند و آن این است که آن‌ها نیاز به تفکر خارج از چارچوب دارند و این نوع متفاوتی از فرآیند فکری را ایجاد می‌کند که در آن هوشیار بودن و نگاه کردن به یک مشکل از همه جهات منجر به نتایج بهتری می‌شود. در بازی های آموزشی و فکری کودکان حتی متوجه نمی‌شوند که آموزش می‌بینند و آن‌ها این کار را به یک بازی مهیج و سرگرم‌کننده انجام می‌دهند در نتیجه شبیه آموزش‌های خسته کننده نیست پس اهمیت این بازی‌ها را دست‌کم نگیرید. وقتی کودکی در پایان یک روز سخت در مدرسه با یک بازی چالشی می‌نشیند و آن را حل می‌کند، می‌تواند به طرز عجیبی در ایجاد حس شادی، آرامش و اعتماد بنفس موثر باشد، اگرچه او برای یافتن راه حل‌ها سخت کار کرده است.

یک بازی فکری که آن‌ها می‌توانند در آن گم شوند به بهبود تمرکز کمک می‌کند، چیزی که خیلی آسان است به سرعت کنار گذاشته می‌شود و یک معما که خیلی سخت است می‌تواند باعث بی‌میلی کودک برای تلاش دوباره شود. درست همانطور که ورزش ماهیچه‌ها را می‌سازد و استخوان‌ها را تقویت می‌کند، بازی‌های فکری ذهن را تیزتر می‌سازند که سریع عمل کند و باعث توانایی تطبیق سریع‌تر با مسائل جدید می‌شوند. از آنجایی که این بازی‌ها برای کشش ذهن کودکان طراحی شده‌اند، آن‌ها را تشویق می‌کند که به روشی جایگزین فکر کنند، تمرینی که می‌تواند به کودکان در ادامه زندگی کمک کند. اما آیا می‌دانستید که بازی‌های فکری فواید زیادی دارند؟ در این مقاله به شما نشان می‌دهیم که بازی‌های مختلف چگونه می‌توانند بر شخصیت کودکان شما تاثیر بگذارند.

انجام یک بازی آموزشی هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده، کودکان را تشویق می‌کند تا برای مدت طولانی‌تری روی یک مشکل متمرکز بمانند تا زمانی که آن مشکل حل شود. مانند هر عضله دیگری، ما باید مغز خود را تقویت کنیم و قدرت ذهنی خود را حفظ کنیم، در واقع این بازی‌ها می‌توانند به عنوان یک ورزشگاه برای مغز عمل کنند. برخلاف خواندن و نوشتن، این بازی‌ها چالشی هستند که کودکان را به تفکر فعال در مورد همه راه‌هایی که از طریق آن می‌توانند آن را حل کنند دعوت می‌کنند. به عنوان مثال نوازندگان در مناطقی از مغز که برای نواختن یک ساز مهم هستند، یعنی مناطق حرکتی، شنوایی و فضایی، قوی‌تر از سایر افراد عمل می‌کنند.

 

آزمایش اثر روشنایی و تاریکی روی برگ شمعدانی

و این بنفش شدن برگ در جایی از برگ که نور خورشید را دریافت کرده است، نشان دهنده این است که در آن محل تحت تاثیر نور ، نشاسته سنتز شده است. بعد از ریختن محلول لوگول بر روی برگ شمعدانی ، در محل پنجره شکل L ، رنگ بنفش ظاهر می‌شود. در جایی از برگ که زیر ورقه آلومینیومی قرار گرفته بود، هیچ نشاسته‌ای تولید نشده است. پس در فتوسنتز واکنشهای نوری و تاریکی لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

middleeasterngemstones13580.mdkblog.com


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ دی ۱۴۰۰ساعت: ۱۲:۴۹:۴۲ توسط:ستار یکتا موضوع: نظرات (0)